Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi alapján lehet dönteni...

Mi alapján lehet dönteni használtautó márkát illetően?

Figyelt kérdés
Kisautómat kombira cserélném. A márkák, amikkel szemezek, a Renault Mégane, a Kia Ceed és a Ford Focus. 2008-2010 körüli évjárat, 1,4 vagy 1,6-os benzinesben gondolkodom, 2 millióig. A problémám az, hogy mindenki másik márkát szid, más okok miatt.Nem értek az autókhoz, csak örülnék, ha találnék egy olyan márkát, amit nem kell havonta szerelőhöz vinnem. Tudom hogy a karbantartáson múlik sok minden és vásárlás előtt át kell nézetni, de van egyáltalán olyan autó, ami átlagban jónak mondható? Természetesen más márkákra is nyitott vagyok.

2023. febr. 12. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
3%

Ezek a legmegbízhatóbb használtautó-modellek


1. Honda Jazz - 93,7/100


2. Mazda 2 - 89,9/100


3. Toyota Auris - 89,7/100


4. Mazda MX-5 - 86,5/100


5. Toyota Aygo - 85,5/100


6. Kia Ceed - 85/100


7. Kia Rio - 84,9/100


8. Suzuki Alto - 83,9/100


9. Hyundai i20 - 82,5/100


10. Peugeot 107 - 81,6/100



[link]

2023. febr. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Már hogy ne lenne.
2023. febr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%

Ford Focus: stabil megbízható motor, jó váltó, legnagyobb gyengéje talán hogy a szelepfedél tömítésnél szereti engedni az olajat, de az sem olyan gyakori/drága probléma. A futóműve tud némi fejfájásra okot adni, ez tipikusan az a kor, amikor még a hátsó futómű gyári, viszont már a szilentek állapota miatt fel kellene újítani, ennek kissé erős ára van, de ha megcsináltatja az ember, utána 10 évig semmi gondja nem lesz vele.


Kia Ceed: motorikusan kicsit kényesebb, mint a Ford, ha karban van tartva és nem nyüstölve akkor jóformán soha semmi baja nincsen, de mivel kissé alulméretezett láncvezérlése van, ezért elég könnyű tönkretenni. Egy elhanyagolt olajcsere itt, egy hidegen hajtás ott, már nyúlik is és a kár jelentős. Futóművére ugyanaz igaz, mint a Fordéra: multilink, összerohad, drága felújítás, de utána stabil és kényelmes.


Renault Megane: ezekkel a motorokkal tuti felejtsd el. Benzinmotorokhoz soha nem értett a Renault, a régebbi 1.4-esük is egy ótvar szar volt, erre az újabbra meg még rátettek egy turbót is, hogy még több baja lehessen és még drágább legyen. Hányinger. Az 1.6-os nem olyan rossz olyan értelemben hogy megbízhatóbb és kevésbé problémás, de az is olyan idiótán van tervezve, hogy akár majmok is rajzolhatták volna. Pl. ha a szelepfedélnél elkezd folyni az olaj, ugye ezt említettem a Fordnál, hát annál kb. fél óra és 20 ezer forint, itt meg egy egész nap (minimum) és 300 ezer forint, mert bontani kell a vezérlést, vezérműtengelyeket kivenni, stb.


Nagyjából ennyit tudok elmondani róluk. Szerintem a Ford és Kia jó választások, ha jó állapotút veszel, de a Renault-t szerintem kerüld el.

2023. febr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező, igen, az alu blokkos kia, a galvanizált gagyi hüvelyeivel valóban jó választás, biztos sokkal jobb, mint a kamion, meg versenyautó iparban is érdekelt, "gagyi" motorokat tervező renault, pláne a benzinesek....

150 ezernél úgy térdel le a legtöbb kia blokk, hogy öröm nézni.

Nézegess írásokat a népítéleten.

2023. febr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Több Renault is van a családban, de ilyen ostobaságot, mint amit a 3-as leírt még nem tapasztaltunk. Vannak vele elektronikai problémák és a beltere is kopik, mint a francia autóknak általában, de alapjában véve nagyon megbízható autók.


A Fordok ismertek a korrózió problémájukról, de ha kifogsz egy jó állapotút és vigyázol rá, akkor azzal sem lesz bajod hosszú ideig.

2023. febr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ezekkel a fórumos és népítéletes véleményekkel nagyon mellé lehet lőni, mert azt kb. 100 felhasználó írta ki, míg az eladott darabszám millió feletti. Típushibákat ki lehet szűrni belőle, de a valóságról nem ad képet a kocsi megbízhatóságát illetően.
2023. febr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Többször is sikeresen le lettem hülyézve, de megcáfolva egyszer sem.


Érdekes...

2023. febr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Én ezt úgy szoktam, hogy kiválogatom, hogy mi az ami tetszik. Ami nagyon nem jön be, hiába esküdöznek, hogy ilyen megbízható, soha nem venném meg. Mégis csak én fogom napi szinten nézegetni.

Utána elkezdek utánaolvasni fórumokon, facebook falkákban. Magyar és külföldi oldalakat is nézegetek. Ha nincs vele nagy gebasz, olyan szerintem nincs aminek semmilyen típushibája nincs még elméletben sem, akkor elkezdem nézegetni a kocsikat. Nem veszem meg a harmadikat, amit megnéztem. Legutóbb pl majdnem fél évig keresgéltem mire megtaláltam a minden szempontból megfelelőt. Pedig tömegautóról beszélünk.

Itt az oldalon annak idején amúgy nagyon szapulták ezt a típust. A márkát még most is divat szidni itt. Ennek ellenére nem bántam meg hogy ezt vettem. Kopóalkatrészeken kívül soha semmi baja nem volt.

2023. febr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Egyértelműen a Honda a legjobb motorikusan.


https://www.youtube.com/watch?v=zyejT4VPzlE

2023. febr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!