Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra f, 1.4, 16v gyújtás...

Opel astra f, 1.4, 16v gyújtás bekötés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szelepfedél tömítést cseréltem az astrámon (most először), de én hülye nem jegyeztem meg hogy voltak bekötve a gyújtó kábelek. Mi a sorrend? Az 1-es henger az a motortérrel szemből nézve a balszélső vagy a jobb szélső? A gyújtótrafónál fentről lefelé 1-2-3-4? Előre is köszönöm!

2023. febr. 12. 14:43
 1/8 A kérdező kommentje:
A trafón megtaláltam a számozást.
2023. febr. 12. 14:48
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt írják, hogy a 4 hengeres soros motornál a gyújtási sorrend kizárólag 1-3-4-2. Nekem a gyári trafón a gyújtási sorrent 1-4-2-3. Akkor most mi van? :D
2023. febr. 12. 14:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de mi olyan nehéz a számok pároztatásán? Egyes hengerre megy a egyes kábel, kettesre a kettes, stb. Legtöbb 3 évesnek már mennek ezek a feladatok.


A számozást pedig a vezérlés felől (szemből nézve bal oldalról) kezdjük.

2023. febr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 Nem mellesleg ez olyan probléma, ahol nem nagyon tudsz kárt okozni. Bekötöd valahogy, ahogy jónak látod, aztán ha nem jó, akkor megpróbálod máshogy.


Ne gondold túl. Tudod, Occam borotvája, a legegyszerűbb megoldás általában a legjobb.

2023. febr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a kábelek nincsenek beszámozva. Megoldottam a vezérlés felől számoztam, és úgy raktam vissza, csak a kábeleket kellett cserélgetnem mert nincsenek beszámozva (alaposan átnéztem). Jobban indul mint előtte :D Lehet, hogy nem helyes sorrendbe kötötték be előttem?
2023. febr. 12. 15:38
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát azért 3 évesnek ne menjen már :D. Akkor felakasztanám magam ha a 4 éves kisfiam bekötné helyettem. :D :D
2023. febr. 12. 15:40
 7/8 anonim ***** válasza:

"a kábelek nincsenek beszámozva"

Most mondtad, hogy az elosztófedelen be van számozva, azaz a kábelekhez tudsz számot rendelni, ezeket a számokat kell pároztatni a hengerek számaival Na, innentől két opciód van. Vagy sorban haladsz (balról 1-2-3-4), vagy gyújtási sorrend szerint (balról 1-3-4-2). A kettő közül valamelyik biztosan jó lesz.

2023. febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hypno ***** válasza:

Egy soros négyhengeres motor csakis az 1-3-4-2 vagy 1-2-4-3 gyújtásorrenddel működik, mert a főtengely hajtókar csapágyai közül az 1 -4 illetve a 2 - 3 állnak azonos pozícióban

[link]

2023. febr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!