Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Prémium dízel egy klasszikus...

Prémium dízel egy klasszikus 1.9 tdi-be? Van értelme? Tényleg tisztítja az ilyen régi motort, és kevesebbet fogyaszt belőle? Vagy az egész csak parasztvakítás?

Figyelt kérdés

2023. febr. 20. 17:27
A kérdező szavazást indított:
Igen megéri a prémium üzemanyag.
Évente párszor érdemes, jót tesz neki.
Felesleges, átverés az egész.
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
A kevesebb fogyasztást úgy kell érteni, hogy ha van egy koszos motor ami sokat fogyaszt, azt visszaállítja az eredeti fogyasztásra.
2023. febr. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Meg nem éri, azaz anyagilag nem térül meg. Elmennek ezek az autók sokszázezer km-t, addig egy motorgenerál árát beletöltenéd a tankba pluszban. Én a prémiumoknál nem tapasztaltam fogyasztáscsökkenést, inkább kúthálózatok között tűnik úgy, hogy van valamennyi, de ezt nagyon nehéz kimérni a sok változó miatt. Bár a legtöbb kúton MOL anyag van, az adalékokban lehetnek eltérések. Az OMV-nél van osztrák anyag, de nem tudom, hogy az összes kút összes üzemanyaga onnan jön-e. Valószínűleg nem.


2.0 PD TDI-be tankoltam időnként prémiumot. Szubjektív különbséget tapasztaltam. Kicsit szebben, simábban járt, és kevésbé ótvarul füstölt, bűzölgött. De ezt nagyjából tudta az alap OMV dízel is. A MOL-os alap gázolajat nem szerette, azzal félmeleg állapotban egyenetlen volt az alapjárata, és időnként ótvarul füstölt vele.

Így én inkább azt javasolnám, hogy alap dieselből találd meg azt a kutat, amit legjobban szeret a gép. Már ha találsz észlelhető különbséget. Elromlani egyiktől sem fog, de szubjektív megítélésben és fogyasztásban lehetnek kisebb különbségek. Néha egy-egy tank prémium nem árthat, de állandóan azt tankolni szerintem pénzkidobás.

2023. febr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

A "koszos" motorról meg annyit, hogy az üzemanyaga azt tudja tisztítani, amivel érintkezik. Leginkább a befecskendezőkre lehet hatása, de ezt csak úgy lehetne igazolni, hogy előtte és utána is kiszeded és beméred. Ilyet szerintem még senki nem csinált. Emiatt nem árt szerintem néha egy-egy tank, hátha van valóság alapja.

A másik, amire lehet hatása, az az égéstér, de nem hiszem, hogy itt csodát tudna művelni. Szerintem ilyen szempontból egy hosszú távú autópályás menet többet ér.

2023. febr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Ahogy volt az ársapkás dolog, akkor tankoltam az olcsóbb üzemanyagot. Sajnos.

Ami csak tudott az előjött az autón hiba. Arról nem is beszélve, hogy irgalmatlan büdös is volt az autó, messziről érződött a gázolajszag.

OMW-s maxmotion-t tankolok benzinből és dízelből is, amit meghálálnak. A benzines autóm közel egy literrel eszik kevesebbet, mint a sima 95-s benzinből.

A dízel pedig nem füstöl, nem büdös és még nem is eszik belőle többet, inkább egy fél literrel kevesebbet.

Összességében szerintem azt a minimális többlet kiadást megéri, amennyivel többe kerül az üzemanyag, de fenntartásilag kevesebb.

2023. febr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ártani nem fog. Az tuti!

A tisztító hatasa létezhet, teljesítmenynövelő az mar nálam necc.

Ellenben közel 150 e km-t tettem bele gondos olajcserékkel csak OMV prémium dízelt tankolva egy gen1 hisztisdízelbe( valtozó geometriájú turbós, közös nyomócsöves), amit 1w evesen 115 e km-rel vettem. Nem hittem el a kezdő km-t...

Kb semmit (100 e HUF) nem kellett rajta "terven felül" cserélni.

Ha azt nezem, hogy egy üzemanyagminősegből kb barmilyen dízelnek lehet baja, szerintem megéri.

Az 1.9 tdi nem egy nagyon bonyolult darab, lehet ott meghaladná a többlettankolás ára a szervizt, nem tudom.

2023. febr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 D. Brasco ***** válasza:
29%
Nekem a teljesítmény a duplájára nőtt,miközben a figyasztás a felére csökkent.....meg hidegen jobban indul,szebb a hangja,egyenletesebb az alapjárat meg a szokásos placebó huszár dumák
2023. febr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem a teljesítmény a duplájára nőtt,miközben a figyasztás a felére csökkent"

Szerintem ezt még te magad sem hiszed el. De ha igen, akkor tudd, hogy rajtad kívül senki más.

2023. aug. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!