Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgán bukásnak...

Kevcsiii kérdése:

Forgalmi vizsgán bukásnak számít a nagy fékezés?

Figyelt kérdés
Tehát ha pl. megyek egy laza 40-50-el és a lámpa előttem vált sárgára, beletaposhatok a fékbe? Vagy ha zebra előtt vagyok, és valaki előttem lép le, lesatuzhatok? Vagy ilyenkor mit kell tenni? Gondolom ha már csak a sárgán is átmegyek, megbuktam, ha gyalogost otthagyom, megbuktam.

2023. márc. 1. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Ha még simán átértél volna a sárgán, akkor lehet bukás.


A gyalogosnál egyértelmű bukás, nem elég óvatosan közelítetted meg a zebrát.

2023. márc. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Vész fékezni csak közvetlen baleset elhárítás miatt lehet.

AZt kell felmérned hogy simán átgurulsz vagy szépen megállsz előtte.

Tehát szerintem nem a fékezés miatt buktatnak hanem hogy nem jól méred fel a helyzetet.

2023. márc. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgabiztos megítélése alapján történik. Ha simán átérsz még mielőtt átvált pirosra, akkor akár bukás is lehet. Satufékezni nem kell ha betartja az ember a sebességhatárokat, mert úgy vannak beállítva a lámpák, hogy a sárga addig maradjon, ameddig kell, hogy átérjél gond nélkül még sárgán ha közel vagy, vagy csak közepes erősséggel kelljen fékezni.
2023. márc. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A sárgán nyugodtan átmehetsz, ha pont előtted vált. Ha ilyenkor ijedségből satuzol, az baj. Az is baj, ha bőven lenne időd megállni, csak elbambulsz, és későn veszed észre. A zebrát meg olyan sebességgel kell megközelíteni, hogy normálisan meg tudj állni, ha feltűnik egy gyalogos. De eleve figyelni kell a gyalogosok mozgását is, hogy a zebra felé igyekeznek-e, és akkor nem ér meglepetésként, hogy át akar kelni előtted. És előfordulnak sajnos olyan zebrák, amiknél takarásból bukkannak elő a gyalogosok. Én vizsgán ilyen hely előtt simán lelassítanék olyan sebességre, hogy abból se legyen gond, ha valaki nekifutásból ugrik elém. Sőt, még mondanám is az autóban ülőknek, hogy mivel nem látni a parkoló autóktól / házfaltól / fáktól / bokroktól, hogy áll-e gyalogos a zebránál vagy jön-e felé, így lassan közelítem meg a zebrát.
2023. márc. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nyilván nem, ha okkal vészfékezel, vagyis egy tőked kívülálló balesetveszély elkerülése érdekében. Akkor még meg is dicsérnek.


De amúgy sosem vezethetsz úgy, hogy normál helyzetben (zebra, lámpa) csak vészfékkel tudjál megállni.

2023. márc. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Persze.
2023. márc. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Helyzet meg vizsgabiztos függő
2023. márc. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%
Én nem buktatnák ezért, feltéve ha csinos nő vizsgázik
2023. márc. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sárgánál nyilván az számít hol jársz éppen. Ha látod hogy sárga és van lehetőség megállni akkor meg kell állni. Ha meg közel vagy és bőven átérsz akkor át kell menni.


Gyalogátkelőhelyen satufék azonnali bukás.

2023. márc. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!