Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehúzott MAP szenzor csatlakoz...

Lehúzott MAP szenzor csatlakozóval lehet járni? Nem okoz kárt az autóban?

Figyelt kérdés
Van egy Golfom, aminek meleg motornál ingadozik az alapjárata, de már minden úristen kutya fülét kicseréltettem rajta, aminek ehhez köze lehet (EGR, fojtószelep, jeladók, MAP szenzor, gyertyák, kartergáz szűrő, szívósor, tömítések, stb...) Élő adatok JÓK! Viszont ha a MAP szenzorról lehúzom a csatlakozót, egyből kisimul az alapjárat. Éppen ezért gondoltam, hogy a MAP szenzor lesz a ludas, de hiába cseréltem ki, ugyanúgy ingadozik, viszont itt is ha lehúzom a csatit, kisimul. Visszadugom a csatit, egyből rángat. A márkaszerviztől kezdve a lehető összes szervizben voltam már, senki nem tudta megcsinálni...

2023. márc. 5. 00:09
 1/7 anonim válasza:
66%
Csarti le és elad 😄
2023. márc. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Frissítsetek szoftvert, néha megold ilyen rejtélyes dolgokat.
2023. márc. 5. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:

"Élő adatok JÓK!"

Ha 15-20 km-t mész lehúzott MAP szenzorral, akkor hova áll be a Long Term Fuel Trim (LTRM)? Elmegy a szélső értékig?

Lehet, hogy az első lambda szondád nem megfelelő? Öreg vagy nem gyári? Mert arra gondolok, hogy ha lehúzod a MAP szenzort, akkor a kompjuter abbahagyja a keverékösszetétel számolgatását és ezáltal nem probléma ha az első lambdaszonda jele hibás.

Viszont MAP szenzor nélkül a hátsó lambdaszonda átállítja az LTRM-et és ezáltal kompenzálja mondjuk az extra szegény keveréket. És a járás egyenletesebbé válik.

2023. márc. 5. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:
Vagyis LTFT.
2023. márc. 5. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet ez fals levegő is, ami szinte biztos, és ezért számol marhaságot a MAP.

Ezt meg kitotózni, hogy hol szív....

Szívósor, injektor O gyűrű, főtengely szimering, anyámtyúkja....


Volt szerelőkoma, aki ráenged füstöt a járó motorra, és nézi, hol szív a motor.

2023. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első körben arra gondolnék, hogy falsot szív valahonnan és ettől bolondul meg a szenzor.
2023. márc. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gungasam ***** válasza:
Pont az ilyen hihetetlenől bonyolult és alkatrész igényes szerkezet miatt éppen ideje, hogy az egész benzines-gázolajos szemetet felejtsük el. legyen végre egy egyszerű villanymotor a seggünk alatt, vagy négy kicsi a kerekekben.
2023. máj. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!