Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha olyan lenne a piac, hogy...

Ha olyan lenne a piac, hogy egy adott autó ugyanannyiba kerülne automata és manuális váltóval is, akkor melyiket vennéd meg?

Figyelt kérdés
2023. márc. 7. 08:05
A kérdező szavazást indított:
automata
manuális
28 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván az automatát. Minek szopatná magát az ember manuális váltóval?
2023. márc. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

automata mindörökké.


(ma emlékeztek meg a Makói Galamb József gépészről, aki 1912-ben nyelvtudás nélküli migránsként jelentkezett a Ford művekben. Elutasították, de bemutatta az itt készült rajzát egy automata váltóról...Ford megnézte, és felvette...akkor indult el az automata váltó karrierje amerika nagy örömére)

2023. márc. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
A dupla kuplungos német v nevén DSG angolul DCT (Double Clutch Transmission) F1 ből átvett váltó bevezetése óta vagyok automata párti.
2023. márc. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Így is DSG váltósat vettem.
2023. márc. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt vettem egy automatát azt mondtam csak a manuális a jó, az automata csak plusz költség és hibaforrás. Aztán valahogy rábeszéltek egy automatára, azóta azt mondom megéri azt a plusz költséget beáldozni a kényelemért.
2023. márc. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Autótól függ. Ha valami hétvégi játszós autó lenne, akkor manuális, ha hétköznapi akkor automata.
2023. márc. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A régi automata váltós kocsiért nem lelkesedtem. Többet fogyasztott, kis és közép kategóriában nem tudtam értékelni. Egy volt igaz, nagy terepjaró amit csak automatával lehetett kapni. Mondjuk az nem volt rossz.


Ma már csak automatát vennék. A DSG váltó rendszert különösen jónak tartom. Kevesebbet fogyaszt mint a manuális, jobban tudja a computer mikor, melyik sebesség kell és a másodperc törtrésze alatt vált.

2023. márc. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem a pénz a lényeg, hanem, hogy automatát akartam venni és nem volt egész egyszerűen olyan, ami megfelelt volna 3-4 millió körül. Nincs annyi automata eladó, mint manuális. Mintha vmi fétis lenne, hogy a váltós az igazi autó, a másik meg dodzsem. Pedig nekünk van automata, szuper a fékje, gyorsul, mint állat, nem gurul vissza 😃 az egyetlen, ami fura, hogy még keveset vezettem és nem automatikus, hogy betegyem pl. rükvercbe vagy P-be.

Naszóval vettem volna én automatát, de választék nincs belőle annyi.

Eleve automatát akartam. Hát maradt a váltós. Plusz egy mozdulat, mindegy, szerencsére nem nagyvárosban vezetek, csak átmenő forgalomban, arra meg jó a váltós.

2023. márc. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak automata, szóba sem jöhet nálam a manuális, egy életre eleget kuplungoltam a budapesti dugóban tanulóként. Pont nemrég offoltam ki álmaim autóját hahun azért mert manuális, hiába felel meg minden másnak amit elképzeltem a motortól a felszereltségen át a színéig, de várok tovább, mert manuálisat SOHA, előbb engednék az egyéb elképzeléseimből.
2023. márc. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha többletfogyasztással jár az automata, akkor inkább manuális, ha nem, akkor automata. Értsd: régiek közül manuális, újabbak közül automata.
2023. márc. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!