Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tegyek le a manuális váltoról...

Tegyek le a manuális váltoról 3 sikertelen forgalmi vizsga után és inkább csináljam meg autonatára vagy ez hülyeség?

Figyelt kérdés

1 vizsgán jogosan buktam benéztem az egyirányú utca táblàt és jobbról kanyarodam be balra.

2. Vizsgán el rontottam a parkolást.

3. Vizsgán már meg volt minden és mentünk volna vissza amikor egy szűk kétirányú utcában szembe jöttek velem és le kellett húzódni és túl közel mentem a parkoló autóhoz hogy a szemből jövő el férjen mellettem mert annyira nem volt hely és sajnos ezzel veszélyhelyzet teremtettem. Itt is én voltam a hülye. Itt mondjuk a vizsgabiztos normális volt el magyarázta hogy szerinte még gyakorolnom kell az autó paramétereinek az érzékelését és a kuplung használatom is bizonytalan. Ezért gondoltam az automatára. Hátha azzal könyebb. Tudom a hátrányát de nagyon kell az a jogsi. Kisgyerekkel vagyok és nehéz buszozni vele vagy éppen apukára várni hogy mikor visz el minket kirándulni. Nem is várom el tőle hiszen annyit dolgozik.



#B kategória #kisgyerekes anyuka #Automata vagy rendes váltó
2023. márc. 10. 11:38
1 2
 11/14 BalazsBence ***** válasza:
86%

Egy automata váltóval kevesebb dologra kell figyelni, nem vonja el a váltogatás a figyelmed, jobban tudsz koncentrálni a környezetedre vezetés közben. Én világ életemben manuális váltó párti voltam, amíg egyszer lett egy automata autóm. Akkor jöttem rá, hogy mennyivel könnyebb és kényelmesebb használni, főleg városban, forgalomban.


Egy próbát megér szerintem. Vegyél pár leckét automata autóval, és ha úgy érzed, hogy jobban megy vele a vezetés, akkor ez lehet egy járható út. A hátránya annyi, hogy csak automata váltós autót fogsz tudni vezetni a jogosítványoddal. Ezt neked kell megítélni, hogy ez probléma-e. Ha autóvásárlásra kerül a sor, akkor az automata váltónak lesz valamennyi minimális felára, legalábbis az alsó és közép kategóriában. Felső kategóriás autóknál fordítva van, ott inkább a manuális váltó a ritka.

2023. márc. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem próbáld az automatát, magabiztosságot ad. Viszont figyelni kell a sebességre, mert kevésbé érzékeled. A váltós autónál lehet a plusz figyelnivaló zavart be.
2023. márc. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat teszek egy próbát aztán elengedtem ha nem megy.
2023. márc. 12. 10:57
 14/14 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, azóta mi a helyzet?
2023. ápr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!