Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sebességváltáskor, amikor...

Sebességváltáskor, amikor visszakapcsolok, mit csinálhatok rosszul, hogy rángat az autó egy kicsit, és hogyan csinálhatom jól?

Figyelt kérdés

Az autóval műszakilag minden rendben van. Én csinálok rosszul valamit, de csak visszakapcsolásnál.


Szóval pl. 5. fokazatból kapcsolok vissza 4. fokozatba, vagy 4. fokozatból 3. fokozatba.

Mikor engedem fel a kuplungot rángat egy kicsit. Gyorsan engedem fel, vagy esetleg a sebesség nem megfelelő, amikor kapcsolok?


Volt olyan, hogy úgy küszöböltem ezt ki, hogy visdsszaváltáskor ahogy engedtem fel a kuplungot, pici gázt adtam, de a helyzet az, hogy nem tudom, hogy ilyenkor miért nem rángatott, meg hogy normális volt-e ez. Most kicsit zavaros nekem a dolog.


Köszönöm mindenkinek a segítő válaszát!



2023. márc. 11. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
lehet a rossz motortartóbak is
2023. márc. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

"Volt olyan, hogy úgy küszöböltem ezt ki, hogy vissszaváltáskor ahogy engedtem fel a kuplungot, pici gázt adtam, de a helyzet az, hogy nem tudom, hogy ilyenkor miért nem rángatott, meg hogy normális volt-e ez."


Ezt úgy hívják, hogy rev-match downshift. Valószínűleg azért rángat, mert a fordulatszám-különbség túl nagy a visszaváltáskor, ezt kerülöd el a gázadással. Jól csinálod.

2023. márc. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mi lenne a helyes mód visszaváltáskor?
2023. márc. 11. 10:06
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
1. Neked mindíg a motortartó jut eszedbe ?
2023. márc. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Ha lassan váltasz akkor adj egy kis gázt mert nagyon leesik a motor fordulat és ezért ránt.
2023. márc. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Lassabban engedd a kuplungot, vagy fordulatszám-egyeztetés (rev match) gázfröccsel.
2023. márc. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bálint6969 ***** válasza:
Igen, jól látod egy kis gázt kell adnod hogy megfelelő legyen a furdulat. Kissebb sebességi fokozatnál (2-esbe válltáskor pl) ezért nem tapasztalod
2023. júl. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!