Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautóvásárlás megtörtén...

Használtautóvásárlás megtörtént. Opel Astra G 1.4 X14X motorkód.(caravan (kombi) Mit érdemes egyből,vétel után cserélni?

Figyelt kérdés

Ahogy most per pill én gondolom:

Mivel nem sokat tudni arról hogy mi volt cserélve, kezdetként:

-Minden kenőanyagot (olajokat, (egyéb) folyedékokat, Szürőket

(olajszürő, légszürő, pollen...) Itthon ezeket megtudjuk csinálni! Utána érdemes lenne elvinni szerelőhöz, aki átnéz mindent 1-től 1-ig, és az alapján mérlegelni mit mikor cserélek?! (X kilométer után)


Illetve ha valaki rendelkezik ilyen autóval, bármi tanács/véleményt szívesen fogadok róla.



2023. márc. 15. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha szíjas a vezérlés, akkor azt is cserélni, de ha jól tudom ez láncos, amit csak akkor szokás, ha csörög a lánc. Igen, érdemes szerelővel átnézetni.
2023. márc. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem több szívó benzines OPEL-em is volt, most is van egy G Astra. Bár 'örökéletűnek' mondják a váltóban az olajat, én kb évente meg szoktam nézetni, és utántöltetni. Több OPEL-emben is az 'örökélet' olaj is fogyogatott, sokan nem nézik /nézetik meg, ne hagyd hogy kevés olaj legyen benne.

Vásárláskor még lecseréltettem a hűtőfolyadékot mindig fagyállóra, lecseréltettem a fékfolyadékot is, ezt sokan hanyagolják pedig fontos. Mindig cseréltettem benne gyújtógyertyák, légszűrő, olaj+szűrő, pollenszűrő, és amit sokan hanyagolnak de akár leálláshoz is vezethet ha eltömődik tehát fontos: ÜZEMANYAGSZŰRŐ! Hosszbordásszíjat is, ha szíjas a vezérlés, akkor vezérlésszettet is (vezérműszíj + feszítőgörgő + vízpumpa, szettben olcsóbb általában igy együtt).

Érdemes az ablaktörlőgumikat is megnézni/cserélni, általában nem új ablaktörlőkkel adják el az autókat.

Akkumlátort ingyen be szokták mérni akkus boltokban, érdemes ránézetni.

EGR szelepet érdemes megpucoltatni, hajlamos eltömődni és nem olcsó a cseréje.

A többi meg fékek, lengéscsillapító stb meg érdemes átnézetni szerelővel, ja és esetleg még klimással a klimában a gáz+olajszintet.

2023. márc. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos infókat, igen... Mindent le akarok cserélni hamarosan.


Illetve (tudom hogy változó a dolog), de ha nem egyből cserélem le hanem +- 1-2hétre az nem annyira gáz nem?


Másik fontos dolog, honnan szoktatok rendelni alkatrészeket?! (ha szerelőt igényel a szerelés, akkor az alkatrészt odalehet vinni?) Mert lenne kedvezményesen 1-2üzletbe

2023. márc. 15. 15:12
 4/8 anonim ***** válasza:
pl a rohadásokat megszüntetni a karosszérián
2023. márc. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#2 Ez már beteges... A fél autó árát ráköltenéd. Amit cserélni kell az a motorolaj és a szíj/lánc. Ennyi. Ez a kettő a kritikus pont. A szűrőkön látja, hogy újak-e, ha nem, akkor azokat is célszerű cserélni.
2023. ápr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös: nem beteges, ez egy alap szerviz. Minden ismerősöm ezeket egyből le szokta cserélni, ha nem telik 1000-2000 Ft/db gyújtógyertyára, az már gáz... Nekem pl utoljára vett Opelem a gyújtógyertya cserétől szinte megtáltosodott, NGK 1500 Ft/db gyújtógyertya nem egy nagy tétel... Üzemanyagszűrő szintén nem nagy tétel. A vezérlés az autó lelke, 2 ismerősömnek is elszakadt a szij, lehetett felújítani a motort.... Minden autónak van sok alkatrésze, amiket adott km-re terveznek, több Octavia-s ismerősöm is panaszkodott I-es Octaviákonn a vizpumpa sokszor nem szokta birni az előirt csereperiódust se, illetve cserekor kiszedve szinte már nem is voltak lapátjai úgy le voltak törve-kopva. A vezérműszíjhoz meg nem hiába kell a feszítőgörgőt is lecserélni, együtt kopnak be, ill a csapágynak is van élettartama, a falusi kókányolás az hogy csak cseréljük le a szijat a görgőt minek... Persze az autó karbantartással is lehet orosz rulettet játszani, csak akkor van gáz, ha pont az az egy töltény kerül a csőb tárpörgetés után... Aztán majd ha megáll az autó akkor vakarózhatunk. Ahogy a mondás tartja nem az a szégyen ha kopott a ruhád, hanem az, ha piszkos. Kb az autónál is nem szégyen ha régi, az szégyen ha el van hanyagolva a karbantartása.
2023. ápr. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de teljesen értelmetlen ezeket ész nélkül cserélni. A gyertyát kicsavarod, megnézed jó-e. Üzemanyagszűrő, légszűrő ugyanez. Basszus, minek cserélje le, ha látni rajta, hogy vadonat új? A folyadékokat is csak azért érdemes cserélni, mert az nem állapítható meg ránézésre, hogy milyet öntöttek bele.
2023. ápr. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Zoknit se kell cserélni naponta, 1 hétig hordható ha tisztának néz ki :)
2023. ápr. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!