Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Denso irídiumos gyertyák...

Denso irídiumos gyertyák élettartama lehetséges, hogy 100.000km?

Figyelt kérdés
Jelenleg kb 60.000 km futottak ezek a gyertyák az autóba. Cserén gondolkoztam, de olvastam, hogy ezek bőven használhatók tovább is mint 60.000km. Az autón semmit nem venni észre, minden normál. Hagyjam még benne a jelenlegit?
2023. márc. 17. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Aha milyen brutálisrahegyezett autód van amibe iridium kell?
2023. márc. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen motor. Ha tönkremegy a gyertya, az könnyen kinyírhatja a trafót is. Ez nem akkora probléma például egy 1.2-es Skoda Fabiában, ahol hengerenkénti trafó van, elég egyet cserélni, 15 ezer, nem vészes összeg. Ellenben például az Opel Ecotec-ekben hídtrafó van, nem tudod külön cserélni, csak egyben az egész egységet, 50 ezertől indulnak, a jobb minőségűek 70 ezer körül vannak.


Lényeg a lényeg, én nem erőltetném túl a gyertyákat. Lehet bírnak többet is, lehet elfutnának 100 ezret is, de sosem lehet tudni és szerintem nem éri meg a lutrit. 9 ezer darabja a gyertyának, nem olcsó, de szerintem 60 ezer kilométerenként bele kell hogy férjen ennyi kiadás. Vagy ha nem fér bele, akkor meg a trafó ára sem fog beleférni.

2023. márc. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 krwkco ***** válasza:

A gyertyát azért kell cserélni, mert minden szikránál leforgácsolódik egy kis darab az elektródából. És megnő az elektrodatávolság, de legalábbis legömbölyödik az elektróda széle. És a nem sarkos felületeken emiatt nagyobb feszültség kell a szikrához.

Az iridium ennek a koptató hatásnak jobban ellenáll. Ezért valóban tud 100 ezer kilométert.

2023. márc. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!