Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri ilyen autót venni? Ha...

Megéri ilyen autót venni? Ha igen, kinek?

Figyelt kérdés
[link]

2023. márc. 18. 23:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akinek szüksége van egy második (harmadik) autóra, és van lehetősége otthon tölteni.
2023. márc. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én első autómnak gondolom, mert olcsó.
2023. márc. 18. 23:29
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha otthon tudod tölteni és kell egy autó csak arra hogy városban rohangálj, kevés jobb opció van. Mindenhova beparkolsz, elektromos tehát csendes és városi tempónál fürge, nem szervizigényes.
2023. márc. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Én nagyrészt városon belül járkálok, a munkahelyem 7 km-re van, a bevásárlós kitérőkkel sem megy bele egyszerre 15-nél több. Általában egyedül utazom, a hátsó üléseken és a csomagtartóban elfér, amit vinnem kell, úgyhogy nekem például jól működhetne egy ilyen, csak két problémám van vele.

Egyrészt mikor autót vettem, nem volt rá ennyi pénzem, olcsóbbat kellett keresnem.

Másrészt a töltéssel lennének bajok. Otthon van, hogy csak a szomszéd utcában tudok parkolni, annyira nincs hely, oda meg nem biztos, hogy áthúzom a hosszabbítót. Munkahelyen viszont a villanyautó-töltős parkolóhelyek tele vannak az irodai dolgozók elektromos vagy hibrid céges autóival, arra nem gondolt senki, hogy mi, melósok is járhatunk villanyautóval.

2023. márc. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 Remélhetőleg a jövő villanyautó-barátabb lesz.
2023. márc. 19. 00:15
 6/10 anonim ***** válasza:
19%

1.Elektromos autót az vesz akinek otthon kiépített napelemes rendszere van. (aki úgy vesz hogy nincs neki napelemes rendszer az egyszerűen ostoba)

2.Akinek van pénze napelemre, az elsőnek nem ilyen "mini" méretűt vesz...

3.Szóval ez a kis autó nemtudom kinek van, 2.,3. kocsiként képzelhető el a meglévő nagyok mellett... de aki tele van lóvéval az ugye nem ilyent vesz

2023. márc. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Volt azt hiszem ezekből is utólagosan átalakított (kisebb sorozatban készült, de nem a gyárban, hanem egy német cégnél talán), szervizelése nettó nem megoldott. HA villanyautót szeretnél vásárolni, az adott típus elektromos változatának facebook csoportjait érdemes felkeresni, lesznek akik pontosan megmondják mire számíthatsz. Olcsóbbak közül a C-Zero/iOn/i-MiEV amik vállalhatóak szerintem.
2023. márc. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Revolúcióbiológus ***** válasza:
54%
Pl. olyannak jó, aki amúgy motorral végezné a napi utazásait, de valamilyen egészségügyi probléma miatt már nem alkalmas rá.
2023. márc. 19. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 nemaRendőrség ***** válasza:
78%

Ismerős ilyet kapott céges autónak anno.

Nem szerette, de leginkább azért mert a lakása és a munkahelye között 50km volt. Az oda vissza 100km. Télen neccesen fért bele, mivel csak a munkahelyén tudta tölteni, a negyedikről nem lógatta ki a hosszabbítót, illetve nem kapott üzemanyagpénzt hogy tudja tölteni oszlopról.


Ha tudod tölteni otthon (70ft/kwh) akkor megéri, az kb 20kwh/100km esetén (téli, fűtéses idő, gyorsabb tempo) 2 literes fogyasztás árának felel meg.

Ha kútról töltöd, ott már 230ft/kwh a díj, amivel már 7.6 literes autó fogyasztását hozza.


Ha tudod tölteni otthon akkor megéri, ha nem akkor inkább egy A2es audi, vagy valami kis suzuki

2023. márc. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Persze, akinek ilyen kis városi cirkálóra van szüksége. Az árnak lusta vagyok utánanézni helyetted. Ha ez a kínálat alja és azért kell, mert olcsó, akkor nyilván nem éri meg.
2023. márc. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!