Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ABS utólagos beszerelése?

ABS utólagos beszerelése?

Figyelt kérdés

Szóval egy 2003-mas Suzuki Swift sedanról lenne szó, amiben minden lehetséges extra benne van, kivéve a blokkolásgátló-fékrendszert. Sokat járok országúton, ahol többször is volt olyan, hogy vészfékezni kellett, amit abs nélkül elég rizikós. Namármost nekem ez nem okozott gondot, mert tapasztalt sofőr vagyok, azonban télen ez elég nagy hátrányt jelent, hogy állandóan korrigálni kell a pedállal mert csúszik tovább. Jó gumi ide vagy oda, de télen abs nélkül szerintem veszélyes vezetni.

(Autópályára ilyenkor nem is merek menni).

A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e az utólagos beszerelés, illetve a beszerelési költség mennyi lenne.

4 darab abs jeladó kéne,(a kábelek szerintem be vannak húzva a csatlakozókkal), abs kocka, illetve az elektronika(kormány alatt megvan a csatlakozója). Bontottan ezeket fillérekért megkapom.



2023. márc. 21. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
38%
Elég húzós ára lenne. Inkább márkás téli gumi, meg pakolj súlyt a kocsiba és nem lesz ott gond.
2023. márc. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pakoljon bele súlyt??? Egyrészt nem lesz tőle rövidebb a féktáv, mert a tapadással arányosan nő az autó tömege és így a mozgási energiája. Semmivel nem lesz rövidebb a féktáv. Ráadásul a nagyobb mozgási energia nem előnyös egy amúgy is gyenge bódéban, mert baleset esetén a karosszéria nyeli az, tehát még jobban rádhajtogatja az autót. Az már csak hab a tortán, hogy romlik a gyorsulás és nő a fogyasztás.


Sajnos a kérdésben nem tudok segíteni. Tartok tőle, hogy ezek az autók már nem érnek annyit, hogy megérje ennyit költeni rá.

2023. márc. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy alapból sem egy stabil autó. Persze rohadtul megbízható, tudom mert volt ezres swiftem.
2023. márc. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!