Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szép napot mindenkinek! Tax...

Molnarbence00 kérdése:

Szép napot mindenkinek! Taxisoknak szólna a kérdésem. A közeljövőben szeretnék taxis lenni, viszont sok dolgot nem tudok sajnos ezzel kapcsolatban, és nem találtam meg mindent a neten. ?

Figyelt kérdés

Az első kérdésem az lenne, hogy a személytaxis (azt hiszem ez a megnevezése) képzést azt el tudom úgy végezni, hogy nincs 10 éven aluli jármű a tulajdonomban?


Ha igen, akkor van erre valami pályázati lehetőség, hogy minél előbb tudjak 10 éven aluli járművet venni?


Hol,nagyjából mennyiért lehet taxi kocsivá alakítani az autót?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. márc. 24. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A tanfolyamot azt eltudod végezni még ha autód sincs.

Én is úgy végeztem el.

Pályázatot meg nézd meg, de nincs rá tudomásom szerint.

2023. márc. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vennél, átalakítanál és levizsgáztatnál egy autót úgy, hogy esetleg csak fél évig használhatod, mert 10 éves kor fölött lehet taxiként használni?

A tanfolyamhoz nem kell taxi, viszont GKI vizsgához kell. Hogy sajátnak kell lennie, vagy meghatalmazás kell hozzá, azt nem tudom, ennek nézz utána, talán kölcsön gépkocsival is lehet menni.

2023. márc. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*2 ...mert 10 éves kor fölött NEM lehet...
2023. márc. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell autó a tanfolyamhoz. Nem is értem miért gondolod.


De a tanfolyam előtt én elvegezném az orvosi 2. Csoportu alkalmassági vizsgálatot és a páv 2-t.


Ha ezek megvannak, mehet a tanfolyam. Aztán a vállalkozói tanfolyam is, mert anélkül csak bérelheted az autót ami manapság HETENTE 80-100 ezer forint plusz és nagyon sokat kell dolgozni, hogy megérje..


Taxisként egyébként is sokat kell dolgozni, tehát erre készülni érdemes. Napi 10 óra alatt nem túl jó a fizetés. Ha a 10-12-t le tudod tolni akkor megvan a 400 ezer Ft is akár. De mielőtt tanfolyamra mész gyakorolni kéne, hogy bírsz e ennyit vezetni a városban. Ugyanis sokan azt hiszik csak vezetni nem nagy kihívás, aztán a 6. óra után elhasalnak és beleöltek több milliót egy olyan munkába amit nem tudnak csinálni.


Végső soron azt javaslom legyél tisztában a kiadásokkal, mert sokan reklámozzák, hogy milliós bevételt termelnek. Igen ám, de 600-700 ezer a kiadás havonta. Gondold át jól és ha tényleg úgy érzed menne, akkor sok sikert.

2023. márc. 30. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!