Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A vontatható tömeg és az...

A vontatható tömeg és az azzal kapcsolatos információk miért csak az autók ajtajánál lévő matricán vannak feltüntetve?

Figyelt kérdés
Tehát pl ha ha használt autón is nézel egy autót, ott is csak hasznos terhet látsz és ennyi, sőt még a max nyomatékot se írják, bár azt meglehet nézni az autókatalógusban, de ennyi.

2023. márc. 25. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a forgalmi engedélyben is.
2023. márc. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A vontathato tömeget az ajtón nem írják. A nyomaték meg total lényegtelen.
2023. márc. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Már ne hogy ne írnák. Biciklinél pedig tényleg lényegtelen a nyomaték.



[link]

2023. márc. 25. 20:52
 4/9 anonim ***** válasza:

A típustabla nem az ajtón van, az ajtónal a kerek nyomás van. A vontathato tömeget bár a tipustabla jelöli de nem biztos hogy arra le is vizsgáztatjak mert több dolognak kell együtt állnia. Például a vonóhorog típusa, és hasonló apróságok.

A nyomaték meg ha fontos neked meg tudod keresni, én bevallom nem tudom hogy mire jó a főtengelyen ébredő forgatónyomaték a közlekedés folyamán.

2023. márc. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vagyis úgy néz ki a linkelt autón ott. nekem japán és koreai van mindegyiknek a motortérben van
2023. márc. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Biciklinél pedig tényleg lényegtelen a nyomaték."


Oké, van egy autód, aminek a motorja 4000 rpm fordulatszámon produkál mondjuk 250 Nm-t. Mihez használod fel ezt az adatot?

2023. márc. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6: mit, hát kiszamolom hány lóerős és megkapom azt amit már tudtam :)
2023. márc. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7: még csak azt sem tudod kiszámolni, mert a csúcsteljesítményt valószínűleg nem ugyanazon fordulatszámon éri el. :)
2023. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8: shit, igazad van :) okos akartam lenni de maradok csöndben :)
2023. márc. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!