Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől reagálhat lassan a...

Mitől reagálhat lassan a fordulat és a motor elinduláskor, gázadásnál?

Figyelt kérdés

Elindulás nehézkesen megy, bár kezdő vagyok. Észrevettem, hogy amikor szeretnék elindulni, lenyomom a gázt és egy kis 1-2 másodperc késéssel mozdul meg a fordulatszám és a motor hangja is ahhoz igazodik. Emiatt azt érzem mintha holtjátéka lenne a gázpedálnak és reflexből jobban megnyomom, de akkor meg rengeteg lesz és vagy lefulladok, vagy rángatózva indulok meg.


Olvastam hogy a bowdenes és a nem elektromos modernebb pedáloknál normális lehet az ilyen rövidke késés?

Nem vezettem korábban benzinest egyébként, de mást sem sokat, friss jogsis vagyok. Könnyen meglehet hogy nem a kocsival van a gond.


2005-ös ford fiesta, 1.3 benzines az említett autó.

Holnap tervezek elhagyottabb helyeken gyakorolni.



2023. márc. 25. 20:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Bár nem is tudom, lehet elektromos pedálja van a 2005-ös fiestáknak, és azért van a kis reakció késés?
2023. márc. 25. 21:48
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem 2002es fiesta van elektromos gázzal és gyorsabb a gázreakció mint némelyik bowdenes autónál.

Szerintem gyakorolj még vele.

2023. márc. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nezesd meg a kuplungot
2023. márc. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A kuplung olyan 15 ezer km-el ezelőtt lett azt hiszem cserélve.


Közben azóta nem csinálja, szerintem a szőnyeg alácsúszhatott. De még ígyis picit érdekes a kis gáz adása elinduláskor.

Gyakorlok vele folyamat, már jobban megy :)

2023. márc. 26. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!