Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 6 éves jó állapotú (99%-os)...

6 éves jó állapotú (99%-os) új gumikat érdemes megvenni és használni?

Figyelt kérdés
17-es a Dot száma, 8,4 mm mindegyik gumi. Ha nincs repedés, hiba, akkor 3-4 évig még simán jó lehet, nem?

2023. márc. 29. 23:20
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
4 év? Akkor miért írják azt, hogy az 5 éves gumi még újnak számít? Mind hazudnak? 😆
2023. márc. 30. 08:13
 12/27 anonim ***** válasza:
Kik írják azt bohócajti? A haverok a fészbukon?
2023. márc. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

"5 éves gumi még újnak számít"

Ha kicsit is elhinnéd ezt a baromságot, akkor nem vergődnél itt ezzel a kérdéssel.

2023. márc. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

"A lényeg tehát röviden: a gumiabroncs 3 éves korig frissen gyártott, ugyanakkor szakszerű tárolás mellett 5 éves koráig újnak tekinthető, élettartama azonban legfeljebb 10 év, ezért a 10 évesnél idősebb abroncsok használata biztonságtechnikai okokból nem ajánlott!" 2017. ápr. 6.


Autonavigator.hu, de több helyen is ugyanezt írják, miért kell személyeskedni meg sértegetni, ha máshogy értesültem, mint ti? Fáj valami? :D Kisebbségi komplexus, vagy mi az isten van itt? Nem értem hogy lehet ennyire primitív néhány ember.

2023. márc. 30. 09:16
 15/27 anonim ***** válasza:
Biztos nem venném meg.
2023. márc. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, itt sajnos ez a pökhendi, fellengzős kikatató stílus megy. Ráadásul sokszor olyanoktól (tisztelet a kivételnek), akik nem is értenek kimondottan az adott témához, csak félinformációkkal játsszák az eszüket, mert itt névtelenül megtehetik.

Én ezért itt már inkább nem is kérdezek. Nem tudom ez miért terjedt itt el, de nagyon hamar sokan átvették és sajnos divat lett. A normális válaszokat felhígítják és persze még azok lesznek lepontozva. Olyan fórumokon, ahol van moderátor, ott az ember arca, profilja (pl. fb.) ezek az alakok is jobban visszafogják magukat, nem mernek személyeskedni, mindenkivel csak azért is vitába szállni, mert nagyon hamar kizárásra kerülnek. Javaslom, hogy ilyen helyeken (is) próbálj meg informálódni. Pl. az autós "falkákban".

2023. márc. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Továbbra sem értem a kérdést. Ha szerinted egy 5 éves gumi újnak számít, akkor mi gondolkozni való van megvenni egy 6 éveset féláron?
2023. márc. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"szakszerű tárolás mellett"


A használt gumi az nem szakszerűen tárolt gumi, hanem használt gumi.


Azt írod új gumi, de az új gumi, az miért 99%-os? Ez hogy jött ki? Az inkább "újszerű" lesz, azaz 4--6 éve használják.


Pl. A Michelin azt javasolja, hogy 5 év után évente vizsgálat, 10 évesen mindenképp csere.

[link]

2023. márc. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Itt az a kérdés, hogy használva volt-e ez idő alatt, vagy csak tárolva.

Ha tárolva, akkor a gumi használható, ha használva, akkor sajnos a külső hőmérséklet, napfény, stb...től öregedett a gumi, és kikeményedett az anyag.

Mivel 8.4 mm, ezért azt tippelem hogy használták, de a 6 év nagy részét inkább leszerelve pihente, ez esetben megvehető.

2023. márc. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Én nem venném meg hiába adja féláron.

Vettünk mi már raktárban tárolt 5 éves gumit. Kb 1 év után már elég gyenge volt a fékútja.

Ha belegondolsz minek adnál ki 70 ezret arra, hogy legyen egy öreg gumid?

2023. márc. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!