Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 200ezres 25éves autót festékva...

200ezres 25éves autót festékvastagságmérővel mentek venni?

Figyelt kérdés
Eladó az öreg, de müködő, vizsgás golf 3-asom, és csodálkozom, hogy az embereknek milyen igényeik vannak egy ilyen árú autó iránt. Rétegvastagságmérővel jönnek, és belekötnek, hogy a sárvédő és az ajtók miért voltak fényezve, miért nincs szervizkönyv, kopottak a gumik, a kazettás rádióban nincs usb és aux stb. Egy hónapos új akku van benne garanciával 30 ezerért, + kb 35liter benzin. Ez már önmagában 50e ft, és volt aki pont ennyit ajánlott az autóért, tehát a meghirdetett vételár negyedét.

2023. márc. 31. 07:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
22 éves kereskedöi múlttal (nem autóipari) az a tapasztalatom, hogy sokszor a nincstelen emberek a legigényesebbek. 8-10ezres kínai elektronikai termékektől elvárják, hogy úgy teljesítsenek, mint a 100ezres márkás gépek. Az ilyeneknek nem is lehet szép szóval elmagyarázni, hogy irreális elvárásaik vannak.
2023. márc. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt sem értem sokan miért egy fél havi fizetésből akarnak autót is, meg mobiltelefont is venni. Vannak gondok a toronyban sok embernél
2023. márc. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Ne érts félre, egyetértek veled, csak egy megjegyzés: attól mert te X összeget ráköltöttél, attól még nem lesz X összeggel drágább az autó. Hiába 50 ezer az akku + benzin, ami benne van, attól még érhet az autó összesen annyit. Persze nem azt mondom hogy a tiéd annyit ér, csak azt, hogy ez a "benne van 50 ezer forint" nem ér semmit, vagy csak nagyon keveset.
2023. márc. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 krwkco ***** válasza:
77%

Mi az igazi problémád?

Az, amit leírtál, vagy az, hogy nem veszik meg az autót? Vagy hogy túl sok időd megy el a vevőkkel? Esetleg az, hogy rosszul esik, hogy leszólják a szeretett autódat?

Méregessenek, amit akarnak. Ha bármit kifogásolnak, mond azt, hogy azért kerül annyiba, amennyibe mert 25 éves és ilyen dolgok vannak rajta. Ha emiatt le akarnak vonni az árból, akkor a kiindulási ár egy új autó ára. Abból lehet levonni!

És ha olyan a vevő, aki reménytelen szőröző, akkor mond meg, hogy 20 perced van (ami konkrétan megnevezve pl. 11-ig tart), utána nem érsz rá. Ha letelt, akkor nyilatkozzon, hogy fizet-e vagy sem.

A kérdésed nekem inkább lelki, mint autós indíttatásúnak tűnik.

2023. márc. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Te is sóher vagy, hogy ezért a lomért 200 ezret kérsz. Nyilván egy ilyen csoffadványba bele kel borítani egy rakás pénzt, hogy 1-2 évig még guruljon, meg ott van az átírási költség biztosítás stb. és ha rommá van rohadva a kasztni akkor nincs értelme belevágni. Ha valakinek van rétegvastagságmérője akkor meg miért ne használhatná? Vagy szerinted csukott szemmel kéne megvenni egy autót aztán jóazúgy mert van benne benya? Add le inkább a bontóba ott nem fognak réteget méricskélni.
2023. márc. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igaz, ez egy ócska fostalicska, de autó és müködik. Megtankolod, és elvisz A-ból B-be. Az állapotát tükrözi az ára, mit is várunk kb egy havi minimálbérért? Ennyiért egy közepes minóségü bringát lehet venni, vagy otthagyod márkaszervizben egy új autó olajcseréje után.
2023. márc. 31. 08:32
 7/12 anonim ***** válasza:

Eddig a legidősebb autó, amit megvettem 6 éves volt. De nem vittem magammal mérőt, rábíztam az állapotfelmérő szervizre.

És igen, még ennek az autónak is voltak hibái, amit később kijavítottam. De tudtam, hogy a használt autó mindig kompromisszum. Azért kerül kevesebbe, mint az új. Nem lehet elvárni, hogy olyan legyen, mint ami most gördül ki a gyárból.

2023. márc. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Csak új autót veszek.
2023. márc. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Add el kereskedőnek. Valamivel kevesebbet kapsz érte, de nem kell legalább hülyékkel szórakoznod.
2023. márc. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 nemaRendőrség ***** válasza:
Tedd fel fél misiemért, a sok alkukirály majd ad érte 200at
2023. márc. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!