Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért hangosabb egy dízel...

Miért hangosabb egy dízel kocsi turbo lefújása?

Figyelt kérdés
biztos ismeritek ezeket az 1.9tdi,vagy más turbo diesel kocsikat,amik huhognak mint egy bagoly. ha jól tudom,ezt azért csinàljàk,mert üresrendszer van alattuk. nekem egy 1.8t motros autóm van,ez alatt egy sportdob van,és ebben sincs katalizàtor.de nem csinàlja ezt a baglyos huhogást,hanem csak egy kis lehelet finom lefújàst hallani. egy dízelnél miért sokkal erőteljesebb ez a hang?sok dízelnél,alapból gyàri állapotban is lehet hallani a turbot,de benzinesnél ilyet még nem tapasztaltam,max egy lefújószeleptől lesz annak is ilyen erőteljes lefújása.ez miert van?azért mert màs a 2 motor felépítése?
2023. márc. 31. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:

A dieselen van lefujo ? A tulnyomast kiengedik, de lefujoszelep tudtommal nincs csak a benzinesen, mert a gáz elvetelekor a Dieselen nincs pillangoszelep ami zárna így a motoron át a levegő távozik.


A benzinesen van csak a szívócsatornaba van bevezetve, ha kivezeted neked is huhogna csak a rövid ideig tartó gáz elvetelnel megnövekedne a turbo lag .

2023. ápr. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meg hozzátenném hogy bar nem ajánlom mert egy baromság de tegyél rá direkt légszűrőt és olyan műsort fog csinálni hogy csak nézel.
2023. ápr. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Dieselben akkor van lefújó szelep, ha utólag raknak bele. Értelme, haszna csak a benzineseknél van. Régi turbó benzinesem van, gyárilag van benne lefújó szelep, de elég halk.
2023. ápr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!