Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kigyulladt a "check engine"...

Kigyulladt a "check engine" lámpa, elvittem a szerelőhöz, kiolvasta, azt mondta katalizátor hiba (P0420), de nyugodtan járhatok így vele, ez igaz?

Figyelt kérdés

Katalizátor csere lenne csak a megoldás, az meg kb 400 ezer lenne.

(Márkaszervizes mondta, hogy ráér).


2023. ápr. 3. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Ja, de azért műszakira ne vidd el mert instant bukó.
2023. ápr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jobban mérgezed a környezetedet, meg műszakin megbukik az autó, de baja nem lesz.
2023. ápr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja meg ne csodálkozz ha ilyen "uszodaszag" lesz a kocsiban, az is vele járhat.
2023. ápr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 nemaRendőrség ***** válasza:

Én ma adtam le szintén ezzel a kocsit.

Kértem gyertya és olajcserét, aztán meglátjuk hogy mizu, ezeket egyébként is el kellett végezni.


Először a motort kell helyrehozni, aztán ha az megvan lehet cserélni a katalizátort, fordítva nincs értelme

2023. ápr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Irasd ki a francba vagy vegyed meg 400-ért a katit.
2023. ápr. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Morzsi007 ***** válasza:
Hány km van a kocsiban? Lehet egy rossz érzékelő vagy egy küszöbérték alatti információ O2 szenzor által, ami hatására az ECU elkönyvelte a katalizátor hibát.
2023. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1. Műszakira vittem, akkor jeleztem, h vilagít, nézzék meg.

Simán átment, nem is pampogtak miatta, csak gondolom kiütötték a kódot, a mért értékek ezek szerint jók voltak. Persze azóta megint kigyulladt.

2023. ápr. 4. 09:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor szoktak egy lambdaszonda kiemelőt tenni a rendszerbe és az általában megoldja a problémát.
2023. ápr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Morzsi007 ***** válasza:
Nekem 2 évvel ezelőtt jelzett hibát, úgy emlékszem P0421 O2 szenzor határérték alatt…. Azt hittem behalt a lambdaszonda. Olvastam a neten ezzel kapcsolatban, és ott írták, hogy a Mazdáknál hamarabb jelezhet hibát, mert érzékenyebb az értékekre, akkor javasolta valaki a Cataclean adalékot. Vettem, beleöntöttem és rendbejött ennek 2 éve. Hogy ettől vagy magától nem tudom, de nem volt vele probléma, viszont most 1 hónapja újra előjött. Kiolvastam, ugyanaz a hiba. Ha törlöm, kb 2-3 hét után visszajön, de most magától eltűnt 2 napja. Lehet lambdaszonda kiemelést alkalmazni, de egyelőre kap még egy adag Cataclean-t, aztán meglátjuk. Ha megint jó lesz 1-2 évig, akkor ér valamit a cucc.
2023. ápr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!