Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valakinek automata váltós...

Ha valakinek automata váltós korlátozás van a jogosítványán, ennek ellenére kézi váltós autót vezet, azt hogyan büntetik meg?

Figyelt kérdés
Elveszik a jogsit, ha elkapják? Ha csak pénzbírságot kap, mennyit kell fizetnie? Van valakinek ilyenről tapasztalata?

2023. ápr. 12. 06:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanaz történik, mintha nem is lenne jogosítványa.
2023. ápr. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Alapból aki csak automatát tud vezetni, az inkább ne vezessen.
2023. ápr. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudja vezetni ne vezessen. De engedély nélküli vezetés, mintha en buszt akarnek vezetni
2023. ápr. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 veterán vas ***** válasza:
100%

Bizonyára meg fogja dicsérni a rend őre, hogy milyen ügyes és leleményes, hiszen manuális autót is tud vezetni, pedig automatán tanult.

De ez nem biztos.😜


A kérdésedre:

ha jól tudom, jelenleg ez "engedély nélküli vezetés" szabálysértésének minősül, büntetése pedig eltiltás vagy pénzbírság lehet.

(amúgy helyzete válogatja, de szélsőséges esetekben még durvább büntetések is szóba jöhetnek).

2023. ápr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
jön a Zsanett helyzet ha megállítanak
2023. ápr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 veterán vas ***** válasza:

#5

Akkor a kérdező ne vigyen magával mobilt.

(emlékszel? cella-infók stb.....) 😁

2023. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5-ös, 6-os, nem értem, miről beszéltek :D
2023. ápr. 12. 11:27
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

nem kell beszarni...senkit nem érdekel milyen a váltó a kocsiban...akkor igen, ha balesetet okozott, és helyszínelni kell...akkor (talán)ő viszi a balhét..


Túlságosan fel van fújva ez a váltóbejegyzés..

2023. ápr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem 35-70E, nem rendelkezel a kategóriára érvényes engedéllyel.
2023. ápr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Legtöbb rendőr le se szarja, főleg ha normálisan mész és csak rutinból állít meg, nem azért, mert gyökérkedtél valahol. Nekem szemüveg+kontaktlencse korlátozás van a jogsiban, kontaktot hordok, soha nem kérdeztek rá az elmúlt 12 évben, hogy hol a szemüveg.
2023. ápr. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!