Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vannak lekopva a rendszá...

Miért vannak lekopva a rendszámok?

Figyelt kérdés
Érdekes jelenségre lettem figyelmes, több busz hátulján is félig le vannak kopva a rendszám betűi, minden betű. Távolról olyan, mintha havas lenne a rendszám, és takarja a betűk felét, de közelebb érve látszik, hogy kopottak. Talán a mosási technológiának van hozzá köze?

2023. ápr. 15. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem, inkabb annak hogy az elsokent kiadott rendszamtabla-sorozatok festeket elrontottak es mar par ev alatt rettenetesen lekoptak.
2023. ápr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt cáfolnám. Mármint amit at 1-es írt. A-s rendszámom van a 90-es évek elejéről. Egyáltalán nincs lekopva.
2023. ápr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Inkább újabb buszokon látom, 2009-2010 környékiek. Lehet, hogy újabbakon is láttam már.
2023. ápr. 15. 20:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mosás lenne elől is le lennének kopva szerintem.
2023. ápr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De akkor mi miatt van ez? Lehet, hogy azok gyári hibás festésű rendszámok.
2023. ápr. 15. 20:58
 6/11 anonim ***** válasza:
De az sem logikus hogy gyári hibás festésűek, mert akkor szintén elől is le lennének.
2023. ápr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a mosás lenne elől is le lennének kopva szerintem."

De hátul többet kell sikálni, mert a felvert kosztól, mindig retkesebb egy busz hátulja, mint az eleje.

2023. ápr. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát gondolom automata mosókban teszik nem? Elől is végigmegy rajtuk a kefe és hátul is, bár aztán lehet hogy ugy van beállítva hátul többet dolgozzon.
2023. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom, hogyan mossák őket.

De! A rendszámot köteles vagy olvasható állapotban tartani. Egy busz simán megtesz naponta több száz km-t. Már az első út után, téli trutyis, nyálkás időben el tudom képzelni, hogy a felvert kosztól olvashatatlan a hátsó rendszám. Ilyenkor a célállomáson simán el tudom képzelni, hogy mielőtt elindul visszafelé a járat, van egy kefe, vödör lé, amivel a sofőröknek legalább a rendszámtáblát le kell nagyjából sikálni.

De nem tudom, csak logikus magyarázatot keresek a kérdésre. Nem voltam még és nem is ismerek buszsofőrt.

2023. ápr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is a sok sikálástól olyan.
2023. ápr. 16. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!