Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lett valaki(knek)...

Hogyan lett valaki(knek) tesla taxiia?

Figyelt kérdés
Őszinten erdekel 22 eves fejjel a kerdes, hogy ez mikent mukodik, hogy ma mar egyre tobb , egyre dragabb autokat latni Budapesten taxinak beallitva. Gondolom lizing, stb, de megis, ha itt van valaki aki taxisofor es van esetleg nagyobb erteku taxija, valaszolhatna :) gondolkozom a taxizason, egyetemista vagyok de valahogy a vezetes all a szivemhez legkozelebb.. legalabb azt szeretnem csinalni :)

2023. ápr. 19. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
mindig voltak drágább autók pl c és e mercik , taxis válakozó és így válakozóként vásárol -27% áfa
2023. ápr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pl. hitelre, és a taxizásból fizeti a hitelt, de ezt nyilván akkor tudod megcsinálni, ha már van tapasztalatod, és tudod, hogy mennyi pénzt tudsz keresni kb. egy hónapban, hogy be tudd lőni, mennyit tudsz kifizetni törlesztőrészletre havonta
2023. ápr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

"vezetes all a szivemhez legkozelebb" A taxizás a legjobb módszer rá, hogy egy életre meg is utáld.

Egyébként úgy van nekik, ahogy minden más cégnek lízingelt/hitelezett/egy összegben kicsengetett céges autója

2023. ápr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
ezek szerződött kocsik, csakis jobb szállodáktól/ba fuvarroznak...
2023. ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4: + az alvilág is besegít és egyéb sötét ügyek.
2023. ápr. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Baranyai Máté András ***** válasza:
Úgy, hogy sokkal olcsóbban fenntartható egy 20 milliós tesla, mint egy 12 milliós dízel. Ha megnézed nem sokkal drágább, és mivel gázolajból én eltankolok 150-200ezret egy hónapban (1.8-2.4 milla/év) , aki otthon tölti sok pénzt fog rajta pár év alatt. Illetve vannak egyéb kedvezmények is. Sokan bérlik az autókat heti 100ezerért, de nyilván mindenkinek egyéni döntése. Azért a taxizás nem egy leányálom. Én otthagytam az egyetemet és utána kezdtem el. De ha szeretnéd meglehet próbálni, bérelj pár hónapig autót és akkor láthatod a matekot, meg kipróbálhatod be jön-e. Aztán eldöntöd beruházol e autóba vagy veszel fel hitelt.
2023. ápr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Baranyai Máté András ***** válasza:
Illetve amilyen drágák most az autók és amilyen magasak a taxi vállalkozás költségei, én azt mondom ha van folosleges penzed vagy hitelt vennél fel 6-20 millióból szeribtem életképesebb bizniszt lehet elinditani mint a taxit, mert itt mindig nagy a rizikó. Vagy az autóval tortenik valami vagy Veled, de a koltsegek jonnek minden héten hónapban és nem pár tízezer forint. Pl főtaxinál csak a tagdíj havi 170e. Kb 500e-nél vagy nullán, amit felette csinálalsz megmarad. A baj amikor az 500as kiadas melle jön egy kuplung csere, vagy beteg vagy 1 hétig. Egy szóval nem egy életbiztosítás, cserébe szabad vagy.
2023. ápr. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Baranyai Máté András ***** válasza:
1-es a legtöbb taxis katás egyéni vállalkozó. Nem tudnak áfát visszaigényelni. A teslaval az uzemanyagon meg a tagdijon sporolnak eves szinten milliokat (teslara olcsobb a tagdij a legtobb tarsasagnal).
2023. ápr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Lehet, hogy olcsóbb a tagdíj, de a casco nem :D

2023. máj. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Baranyai Máté András ***** válasza:
Hát az jogos, asszem 1 milla korul van ha nem tobb :D
2023. máj. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!