Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul az autó?

Miért nem indul az autó?

Figyelt kérdés

Alfa Romeo 159 2.2 jts (2006)

Nem tudja valaki esetleg mitől lehet, hogy bedugom a mágneses kulcsot, majd a gyújtást még rá birom adni, majd mikor hosszan nyomnám a beindításhoz kattam egyet es olyan mintha kidobná a kulcsot.. és persze nem indul be. Két kulccsal lett próbálva, egyikkel sem jártam sikerrel. Mi lehet a gond? Segítsetek



2023. ápr. 20. 08:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha világítanak a műszerfalon a lámpák, akkor önindító, ha ac pumpa nem kapcsol be gyújtás ráadáskor, akkor az, ha nem világítanak a műszerfalon a lámpák, akkor aksi.
2023. ápr. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Vagy indítás gátló vagy önindító probléma. Ha megtudod kicsit kocogtatni az önindítót pl egy db rúddal, csővel miközben elfordítod a kulcsot (ehhez 2 ember kell) tekerteted és indul, akkor ott a baj. Ha néha indul , néha nem, ezt csak megerősíti. Ez esetben ki kell szedni az önindítót és cserélni a szénkefét, és felújítatni a kommutátort. De lehet más miatt nem indul.
2023. ápr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Elfordítod a kulcsot= hosszan nyomod a gombot
2023. ápr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha az önindítóval van gond, akkor simán betolod és elviszed szerelőhöz, aki felújítja neked. De akár lehet immo baja is, akkor nem fogod tudni betolni sem, mert nem engedi beindulni.
2023. ápr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Általában ha csak kattan egyet, az akku hibára vagy pedig test hibára lehet gyanakodni. Ha az akku fel van töltve és kap testet is, akkor haladhatunk az önindító felé.
2023. ápr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Jelenleg az akkut kizártam. Fel lett téve töltőre, de nem volt lemerülve. Oxidációt néztem mindenen, de semmi. Ac pumpát kizártam, mert azt olvastam, hogy gyújtáskor az tanksapka levételekor sziszeg, így is történt. De az auto tovàbbra sem indul…

Hétvégen tudják kiolvasni, addig esetleg valami tipp, praktika, tanács esetleg?

23/L

2023. ápr. 20. 18:57
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Akkor még annyit tegyél meg, hogy az akku sarukat smirglipapírral dörzsöld át mert ez igen gyakori. Piszok,szenyeződés Kerül rá és már nem is indít. Ha valóban jó az akku meg a test is akkor ahogyan előttem is írták, érdemes picit megkocogtatni az önindítót is.
2023. ápr. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hibakódolvasó semmit nem mutatott.

Akku sarukat átnéztem, probléma nem oldódott meg. A kulcsot beszívja, de nem indul. Viszont a kormányzár ha rázár pár másodperc múlva kiold.

Önindítót megkocogtattam, de semmi. Írták, hogy keményebb anyaggal kocogtassam, azzal még megpróbálom este ha hazaérek.

Viszont a legnagyobb baj, hogy senki nem ért az olasz autókhoz a környezetemben, szerelőt sem tudok hozzá, aki ért az elektronikához.

(Gyöngyös-Jászberény környék)

2023. ápr. 21. 18:20
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Code" felirat vagy kulcs ikon villog vagy ilyesmi miközben indítóznál?


1, Immo hiba

2, Kontakt hiba (Akku-saruk-testek)

3, önindító -> HA nem teker.


Ha teker de nem indul akkor még az Alfáknál szokott lenni az ülés alatt egy "Inertia switch" gomb ami megakadályozza baleset esetén a benzin útját. Vezető ülés alatt van, az ülés jobb első sarka felé. 1x érdemes megnyomni és megnézni, hogy így indul-e vagy sem.

2023. ápr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9 Nem írta ki a Code feliratot.

Az inertia switch gomb próbálva, sikertelenül.

Nézegettem alfás csoportokat és találtam jó néhány hasonló videót, ami nekem is a problémám, hogy kidobja a kulcsot. Szinte 90%-nak az önindító csere oldotta meg a problémát.

Holnap megpróbáljuk a #4-es kommentelő ötletét, hogy betoljuk a kocsit.

2023. ápr. 25. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!