Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan viszonyul az Alfa...

Hogyan viszonyul az Alfa Romeo Giulia egy Audi A4/6hoz?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy B8-as Avantom van(3.0 V6) amit nagyon szeretek de lassan eljön az idő túladni rajta és mindenképp egy Giulian vagy egy másik Audin gondolkodok, max 7-8 milliós összegben.


Ilyen árkategóriában, hogyan viszonyul egymáshoz a két márka? Tud valamelyik jóval többet nyújtani mint a másik?


Alfa és/vagy Audi fanatikusok véleménye nem mérvadó. Objektív emberek véleménye érdekelne akiknek esetleg volt dolga mindkettő márkával, vagy nem utálja zsigerből az egyiket vagy a másikat. Előre is köszi!


2023. máj. 2. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Az audi az audi, teljesen más az egész. A célközönség se azonos. Igazából egy 3as bmw-t lehet vele kiváltani, hátsókerék, sportos idomok, 2.0turbo vagy nyomatékgyáros 2.2 dízel( nem vagyok benne biztos de mintha merci motor lenne)
2023. máj. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az Alfa Giulia Quadrifoglio 2.9 biturbós verziója adhatja ezt az élményt ami Ferrari motoros. A 2 ezer benzin veloce esetén csak azt tudom mondani hogy ki kell próbálni. Az alap benzin és dízel nem hiszem hogy ezután olyan meggyőző lenne.
2023. máj. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem.


Sosem voltam alfa rajongó, talán kicsit befolyásoltak régebben a tipikus "sztereotípiák", hogy az alfa szép kocsi, de műszaki roncs, meg rohad, omlik belőle az olaj stb. De úgy vagyok vele hogy minden autónak adok esélyt ha megfog valamivel és az Alfának ezzel a modellel sikerült.


A 2.9es Quadrifogliora sajnos nincs nagyon keretem :/. Ha lenne akkor azt venném már puszta kíváncsiságból is. De most egy olyan autót szeretnék ami kedvez a szemnek és hozza kb azt a teljesítményt amit a mostani autóm.


Egyébként édesapám mindig azt mondta, hogy audiból ne vegyek benzinest mert ezek a tfsi motorok nem a legjobbak. A fiatalabbak példányokban jobb a helyzet, vagy ez is ilyen "legenda"?

2023. máj. 2. 21:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak legenda. Olajat,láncot időben cserélni, és nagy baja nem lesz. A szívósort érdemes még nekik néha megnézetni, ha gáz már akkor elkell vinni egy dióhéjas tisztításra. Csak hát aki 20 ezrenként cseréli az olajat, azt se tudja hogy a közvetlen befecskendezéses turbómotor szívósora hajlamos kokszosodni és a “jaaj hát az láncos bírja az, minek cseréljem ki” féle tulajdonosoknál hullanak mindig szét a tsi-k.
2023. máj. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor próbálj meg egy 2 literes dízel veloce változatot.
2023. máj. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!