Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régebbi autók miért voltak...

Régebbi autók miért voltak magasabb építésűek?

Figyelt kérdés
Vajon mi oka lehet, hogy a régi kocsik közt jóval több nagyobb hasmagasságú modell volt? Valami változott a futóművekben az idők során?

2023. máj. 5. 23:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Talán így a modern személyautókat elnézve még a Lada, Dacia gyárt nagyobb hasmagassággal...szerintem így sokoldalúbb egy autó. De kérdés kinek mire kell :D.
2023. máj. 5. 23:43
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem a légellenállás miatt. Aztán más kijavít, ha nincsen igazam. Nekem tetszenek a gyárilag alacsonyabb autók, viszont nagyon nem praktikus, mert mindenhol felakad az eleje…

2005-ben édesapám vett egy 407-es Peugeotot, és a 4 év alatt 4x volt az elsö-alsó müanyag léc cserélve és 3x a gyárilag az autóhoz rendelt müanyag motorburkoló. Tényleg jo volt autópályán a maga 7literes fogyasztásával, de anno a román hegyekben borzasztó volt vele menni. Nem tudtuk, hogy a föutakon ekkora kráterek lesznek.


Viszont unokatesóm egy Peugeot 207 sw Escapade (207-es crossos, emelt hasu változatát) vette, sosem volt gondja. Az a 10 centi sokat számit ott alul ezekszerint…

2023. máj. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

A '80-as években még a lakott telepöléseken is sok hepe-hupás, szilárd burkolat nélküli út volt, azokon még száraz időben sem lehetett alacsony hasmagasságú autókkal, felakadás-veszély nélkül közlekedni.

Természetesen azóta fejlődött az autógyártás is, de az utak is szilárd burkolatot kaptak, ma már csak kevés helyen kell arra is tervezni, hogy "ha földes úton megy"... de pl az említett Lada, Dacia ezért magasabb építésű

2023. máj. 6. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Rosszabbak voltak az utak.
2023. máj. 6. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Mert a régebbi autók többsége nem is azért volt, hogy száguldjál vele és az aerodinamika sem vokt akkor még olyan fontos. Viszont ha megfigyeled sok városi autóknál még mindig megfigyelhető a nagyobb hasmgasság és magasabb kasztni. Pl sok Suzukira jellemző az új swift is ilyen.
2023. máj. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket.

#1, nekem is van egy 407-esem. Ilyen szempontból valóban borzalmas, párszor odavertem az elejét, alját.

2023. máj. 6. 07:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért ez igen csak autó függő.

Merci már 50es évek óta alacsony autókat (is) gyárt.

2023. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 veterán vas ***** válasza:

A "régiek" között is volt sok alacsony hasmagasságú autó.

Talán nem láttál még Fiat 850 kupét, Mazda MX5-t és hasonlókat?

2023. máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jó-jó, volt egy pár a régiek között is, DE jóval nagyobb arányban voltak jelen a nagyobb hasmagasságúak. Régi Nissan, Honda, Volvo, stb. Bár hogy ez a fiat kupé mitől alacsony, még egyelőre kérdőjel nálam.
2023. máj. 6. 16:58
 10/11 anonim ***** válasza:
S kérdező, sok a baj a 407-essel? Állítólag összesítve az egy legproblemasabb autó típus... Elektronika főleg?
2023. máj. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!