Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül vezérlés csere...

Mennyibe kerül vezérlés csere régi Swiftbe?

Figyelt kérdés

Nem tudom volt-e valaha cserélve, most jár 99e körül a km. Nem szervizbe, hanem sima autószerelőhöz ha viszem, naggyából mennyibe fájhat?

Érdemes ilyenkor vízpumpát, görgőket, ilyesmiket is cserélni?



2023. máj. 12. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindent szoktak ilyenkor cserélni, ha már szétszedik, mert minden pár csavar plussz ezen a típuson. A szíj 5-10 ezer ft körül van, a szett szerintem olyan 20 ezer összesen. Ez olyan egyszerű mutatvány, hogy akár te magadnak is meg tudod csinálni, nem lehet elrontani, mert nem érnek össze a szelepek, ha rosszul rakod fel a szíjat, csak nem indul be. Szerelőnél szerintem olyan 40 ezerrel kell számolni, ha nem akarod te megcsinálni. Ha érdekel valamennyire a dolog, akkor ez pont az az autó, amin érdemes megpróbálni megcsinálni youtube videó alapján. Spórolsz vele 20-30 ezret.
2023. máj. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elgondolkodok rajta, köszi az infókat!
2023. máj. 12. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából nem nagy dolog valóban!

Sokan cserélik a vízpumpát is. Én leszedem és átnézem. Ha nincsen el kopva a lapát meg nem búg,lóg a csapágy én nem is cserélném ki. A vezérléshez vannak nagyon jó képek (robbantott ábrák) a neten. Én is valami 8-10 ezer ft ra emlékszem, szóval nem vészes árban sem. Jó szerelést!

2023. máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Vízpumpát nem érdemes cserélni rajta mivel a gyári ezerszer többet bír mint az utángyártott ami egy év után folyni fog.

Erre ilyen 1-2 órát számolnak el maximum + a szett ára 15-30ezer ft.


Otthon is nekiállhat az ember, nem nehéz mutatvány. 1.3-asnál a szíjtárcsa nem fér ki a motor leengedése nélkül. Az ezresnél igen. Túlfeszítésre kell figyelni, mert ha nem sikerül akkor lesz hangja rendesen.

2023. máj. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!