Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elsö autónak ilyen feltételekk...

Elsö autónak ilyen feltételekkel mégis mit?

Figyelt kérdés

Hétvégente 1x biztosan vezetnék, de hétköznap munka utàn is lehet a nagyobb bevásàrlást is autoval intéznénk. Hétvégente 600-800 km lenne beletéve.


Néztem én olaszt, franciàt, németet, japànt, koreait és mindenki lebeszél mindenröl… Nekem egy lehetöleg Polo-Golf méretü autó kell, ami autopályázásra jo, kényelmes, klimás és van benne tempomat és ne rohadjon.


Keret: 2millio. (Ez nem tartalmazza az átírást, és a nagyszervizt) Tudom, állapotot veszünk, de mindenki fujol mindenre hosz elromlik, stb…én viszont hajlandó is lennék költeni az autóra.



2023. máj. 14. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Te hiába akarsz költeni az autóra, ha előtted nem költöttek rá. Ezért szokás mondani, hogy állapotot veszünk. Illetve emiatt van minden márka/típus/motor leszarozva, mert igaz, vannak rosszabb és jobb konstrukciók, de a legfontosabb mindig a karbantartás, szóval a valóban jó konstrukciók között is lehet találni rengeteg szart, meg a gyenge szar konstrukciók között is vannak hibátlan állapotúak.
2023. máj. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Golf VI 1.6 TDI
2023. máj. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
Audi a4 csak dobj ra még vagy 3 milliot
2023. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

VW konszern közelében nézelődnék és 1.6 cr tdi-vel. Ha találsz ennyiért.

Olcsóbban van még Megane illetve Clio.

2023. máj. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#1:

Igen-igen, ha szartak bele, akkor 3 autó árát is rálocsolhatom, se lesz jobb.


#2: a VW Golf 1.6 TDI is a listámon van, de sokan irják a rozsdát. Ettöl függetelenül vennék a gazdag felszereltség miatt (ha nem rohad szét) :/


#3: hát egy Audit sajnálnék azért elsö autónak, meg nem tudok az autóra +3 milliót keriteni jelenleg :D


#4: Meganebol még a kombi tetszik is, a Clion pedig vezetni tanultam. Mindkettöt savazzák, hogy francia. Olvastam a népítéletet mindkettöröl, több a hibajelenség, ami nem zavar, mert megcsináltatom és kész.

2023. máj. 14. 14:06
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Azért érdekesen gondolkozol... Kell valami nem túl nagy kompakt, de azért ott a Megane kombi a listában. F/sol, hogy sokat kell rákölteni, kivéve ha az egy francia f/stömlő, arra szívesen költenél.

Golf VI nem igazán rohadós típus, de ennyi idősen bármi elkezdhet rohadni, ha gányoltak rajta mondjuk valamit

2023. máj. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6: Golf Variant - Polo méretosztály. Ugy tudom a Megane kombi a Golf Variant mérete. Igen, tudom, a Golf nagyobb, mint a Polo, mégis érdekel mind a kettö.

Én nem félek, hogy ha ez a tartós müködésnek az ára, hogy az elején sokat kell rákölteni.

2023. máj. 14. 17:35
 8/10 anonim ***** válasza:

#3 milyen +3 millió? Ismerősnek az AFN motoros b5 túl van a félmillión, jó ha ér 700 ezret olyan szakadt szegény, meg is van írva valami 190 lóra. És mindenféle komolyabb ráfordítás nélkül megy neki évek óta. Nekem volt egy b6/7(ugyanaz) , eléggé pörgettem bele a kilométereket és elég hálás darab volt az is, annyi hogy az amikor már nagyon meggyűlt bele a km ette az olajat, mint kb az összes korabeli vw benzin.


NADE A KÉRDÉSRE A VÁLASZ;

Azt vegyél ami neked tetszik, rengeteg autót lehetne ide sorolni, de mindenki csak a saját ízlését akarná ráderőltetni. Ez az az árkategória ahol egyik autó se szentebb mint a másik, mindegyikre költeni kell, és sokszor az ára és a kategóriája nem egyenesen arányos a fenntartási költségekkel, ez állapotfüggő. Nyílván egy audihoz bmw-hez drágább hozzányúlni, mint egy suzukihoz, de itt a lényeg az hogy van olyan audi/bmw…. a piacon amihez sokáig nem kéne hozzányúlni, de van olyan suzuki is aminek a fél életét cserélni kell, az költségesebb lesz mint a költségmentes nagyobb kategória. Vw-ből a legstabilabb a 2.0cr amúgy, és szomorú tény az 1.6 tulajoknak, de a kisebb ccm, kisebb fogyasztás elv itt nem érvényesül, pályán a 2.0 jobban eszik, és tartósabb is.

2023. máj. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13%
Kinek van amugy 2 milliója első kocsira? Én az enyémet 600 ezerért vettem nemrég
2023. máj. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én barátnömmel élek, sporolunk és a sporolt pénzböl „adtunk“ egy budgetet az autó projektre. Egyszerüen szükségét érezzük egy autónak, amiben vannak extrák és müködnek. Ezt én 2 millióra löttem be.
2023. máj. 14. 20:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!