Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átéghetett a hengerfej tömítés...

Átéghetett a hengerfej tömítés vagy levegős a hűtőrendszerem?

Figyelt kérdés

Néha nehezen indul a Puntom, 1.2 16 szelepes, van mikor gyengén indul de elindul, meg van amikor 4-5x-re indul de előfordult már olyan is, hogy ennél többször is kellett indítózni mire elindult.

Volt rá példa olyan is, hogy sokadik indítózás után kinyomta a hűtővizemet, most arra gondolok, hogy átéghetett a hengerfejtömítésem vagy nagyon el van dugulva a hűtőrendszerem..?!

Az autó mikor elindul, pár mp.-ig szar az alapjárat, dadog a motor, erő sincs benne elindulni nem tudok vele, aztán utána szépen kisimul az alapjárat, minden a régi, és lám megy az autó.

Volt rá példa, hogy 10 perc szünet után kicsit nehezen indult de elindult, de olyan is volt, hogy 1 óra múlva is szépen indult.. de általában szarul szokott indulni..

Fojtószelepet kitakarítottam, termosztátot cseréltem, bár csöpög a víz onnan egy picit, megnézte a szerelő is de ugyanúgy csöpög, de nem olyan durván, trafó elvileg jó szikra van, az egy gyertyákat nem néztem még meg, arra majd szerdán kerül sorra.

Üzemanyag szivattyút szintén cseréltem…



2023. máj. 15. 11:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy nincs elszíneződve a vizem, bár kicsit mintha gőzölne a kipufogóm de lehetséges, hogy a kondenzvíz miatt csak.
2023. máj. 15. 11:44
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Kéne mérni egy kompressziót, akkor ki lehetne zárni a tömítetlenséget. Lehet gyertyák állapota is rossz pl., csak melegen ad megfelelő szikrát. De igazából sokminden lehet.
2023. máj. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A gyertyákat kellene mindenképp megnézni. Ha nyomja a hűtővizet, akkor sok más oka nem lehet.
2023. máj. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha vizes akkor hengerfejes?
2023. máj. 16. 11:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen. Vagy hengerfej tömítés.
2023. máj. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Honnan tudhatom, hogy elég csak a tömítést cserélni?

Ha hengerfejes akkor mit fogok látni motorszétszedésnél?

2023. máj. 16. 12:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a tömítés rossz, akkor azt kicseréled és ha még mindig nem jó, akkor a hengerfej is repedt valahol.
2023. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!