Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem szabad így használni...

Miért nem szabad így használni a kéziféket?

Figyelt kérdés

[link]


Én felhúzáskor mindig benyomom a gombot, mert nem szeretem hallani ahogy végig kattog racsni. Ez árt valaminek? Vagy nem biztonságos? Nem látom okát...



2023. máj. 17. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert ha nem nyomod be, jobban fel tudod húzni, így jobban fog a fék. Nézd meg a videót, hogy visszaesik a kézifék amikor elengedi a gombot felhúzásnál. Ha benyomod, lehet hogy nem eléggé fog és elgurul az autó.
2023. máj. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az jó kompromisszum, ha benyomva kezdem felhúzni, majd az utolsó centinél elengedem a gombot?
2023. máj. 17. 21:30
 3/11 anonim ***** válasza:
Úgy csinálod ahogy akarod, csak legyen rendesen behúzva. Ha neked megy benyomott gombbal is, akkor úgy is jó.
2023. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nahát én is mindig benyomva tartom a gombot és úgy húzom be és nem tudtam hogy ez nem jó. Csak úgy tanították hogy előtte nyomjuk be a gombot, de most megpróbálom majd nem végig úgy tartani ha ez káros vagy így kevésbé fog.
2023. máj. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Épp ezért kell a benyomott gomb felhúzása után elengedve még egyet ráhúzni érzéssel, ha akar egyet kattanni. Akkor be is van húzva és nem kell a recsegést sem végighallgatni mindig.

Mondjuk nekem már elektromos és gombot se kell nyomni magától behúzza.

2023. máj. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#4 Hivatásos sofőr vagyok, kb 1.1 millió kilométerrel...nem tartom szégyennek újat tanulni.
2023. máj. 17. 21:55
 7/11 anonim ***** válasza:

5


Az enyém is és elindulásnál kiold.

2023. máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha már a kattogás hangról van szó, elektromos kézifékből is van ami egy rövidet és halkat zizzent és kész, meg van olyan ami valami halálsikló szerű 10 másodpercig tartó lemerülő gyerekjáték nyöszörgést ad ki magából, hát nyilvánvaló utóbbi nem nagyon dobogtatja meg senki szívét aki kicsit is kedveli az autókat... Ugyanígy az automatán becsukódó tükrök, abból van ami szép halk, meg van aminek olyan a hangja mintha egy betonkeverő csukná be a tükröket. Gondolom a sima kézifékkarból is létezik olyan ami nagyon halkan és szépen kattog.
2023. máj. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%
Hát, ha annyira életképtelen valaki, hogy ne ejtse vissza 3-4 kattanásnyit, miközben elegendi a gombot, akkor tényleg ne húzza így be. De amúgy meg teljesen mindegy.
2023. máj. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hülyeség a videó.

Szabad benyomott gombbal felhúzni.

2023. máj. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!