Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás konfigurátorból,...

Autó vásárlás konfigurátorból, hogy működik? Ha én konfigurálok egy autót a saját igényeim szerint, akkor az hogy lehetséges hogy valamilyen opció itthon nem érhető el, míg a német konfigurátorban igen?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy így relatíve sokkal drágább az autó, mert személyesen lehet belőle alkudni (bár nekem ez mindig is szürreális volt, és nehezen hiszem el, de sokaktól ezt hallom szóval biztos igaz)…


Inkább azt nem értem, hogyha nem egy “raktáron lévő” autót veszek, hanem én konfigurálok egyet, akkor miért van az, hogy sok opció nem érhető el?


Pl. Volkswagennél van, hogy a type-r változatokat a magyar konfigurátorból egyes modelleknél nem lehet konfigurálni, míg a nemét oldalon lehet.


Ennek mi az oka?


UI: nekem amúgy még nincs is B kategóriás jogsim, csak mostanában kezdtem el gondolkodni hogy kéne, így laikus vagyok a témában.



2023. máj. 18. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Itthon nem minden változatot árulnak.
2023. máj. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de ha valaki megvenné, akkor nem érné meg behozni? És ezt simán bele lehetne kalkulálni a konfigurátoros árba…
2023. máj. 18. 14:15
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Más piac, más opciók érhetők el benne. Ez mindig is így működött.
2023. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ha nekem azokra az opciókra lenne igényem?
2023. máj. 18. 14:23
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Akkor forgalomba helyezed Németországban és ott használod. Vagy megpróbálod forgalomba helyezés után behozni ide.
2023. máj. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha olyan tartozékot szeretnél, ami Magyarországon nem elérhető, akkor megrendeled egy olyan országbeli márkakereskedőnél, ahol elérhető. Ott kell fizetni a helyi pénznemben és valószínűleg ott veheted át az autót.

Kicsit megbonyolíthatja a forgalomba helyezést, hogy ha Magyarországon élsz és dolgozol, bizonyára magyar rendszámot kap majd az autó, amit a külföldi kereskedő nem tud elintézni. De valószínűleg a márka Magyarországi forgalmazója tud ebben segíteni.

2023. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Miért van mindenki lepontozva??
2023. máj. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nincs mindenki lepontozva, 70%-ban hasznos válasz az szerintem pozitív.
2023. máj. 18. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!