Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ésszerű dízel kombi 1.6-1.7...

Ésszerű dízel kombi 1.6-1.7 millióig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A közeljövőben szeretnék egy dízel kombit vásárolni 1.6-1.7 millióig nagyjából. Eddig szemezgettem a V50-es Volvokkal, inkább az 1.6D, de nem zárkózom el a 2.0D PSA csoportos 4 hengeres vagy Volvo 5 hengeres motorjától sem. Illetve a H Astrákkal, ebből nem tudom melyik motor ajánlott a dízelek közül, de véleményem szerint ebben az ár sávban már egész értelmes darabokat lehet találni, ezért is tartom még egy ésszerű döntésnek. Illetve a Citroen C5 és Peugeot 407-eket, viszont az előbbiből nem vagyok benne biztos hogy ezen az áron már ki lehet-e fogni szebb darabot is, vagy inkább csak a kínálat alja ami 1.7 körül elérhető.


Fontos számomra a fogyasztás, szeretném ha 5-5.5 liter körül alakulna max, de hosszabb távokon azért le tudnánk menni 5 alá is akár. Pl nem tudom hogy a V50 1.6D, 2.0D PSA 4 hengeres és 2.0D Volvo 5 hengeres motorjai között mennyi a fogyasztásbéli különbség. Valószínűleg nem egy fürge gép az 1.6D motorral, de annyira ez nem szempont nekem, nem versenyautót keresek.. 140 tempomatot tudjon pályán és ne kelljen vele szenvedni ha meg akarok előzni egy kamionsort, kb ennyi.. Évjáratban inkább 2007-2008 utánit szeretnék.


Ha bárkinek lenne hasznos információja ezekről az autókról, motorokról, esetleg más autót tudna ajánlani azt is szívesen várnám. Főleg a V50-es tapasztalatokat! :)



2023. máj. 18. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Én a helyedben még ránéznék a Fiat Cromára. Ebben az évjáratban a facelift változat 1.9 120 lóerős motorral kombi kivitelben van. Árban is itt mozognak.


Nem rosszak szóval tudom ajánlani.


Azonban arra számítani kell hogy a dízelek és ráadásul a kombik nem keveset futottak bármelyikből ennyi idősen. Ha költöttek rá akkor akár 300 ezer kilométer felett is meg lehet venni csakhogy a magyar autópark nem a rendszeres karbantartásról híres.

2023. máj. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

PSA-tól az 1.6-ot biztosan kerülném, na meg nem is kombiba való az a gyenge fűnyírómotor, értem hogy nem versenyautót keresel, de azért van súly, főleg ha megpakolod és annak mozgatásához erő kell, a gyenge motor meg magas fogyasztással kompenzál, ami meg már szempont nálad is. A PSA 2.0 nem rossz, de a Volvo motorjai százszor jobbak, szóval ha az ember dízel Volvo-t vesz, akkor szerintem oltári nagy ön-tökönrúgás PSA motorosat venni ahelyett.


A Citroen/Peugeot opciókról ugyanez a véleményem: ha opció a Volvo ugyanazzal a motorral, mint ami ezekben is van, akkor miért venne az ember franciát egy jó Volvo helyett? Értelmetlen ön-tökönrúgás.


Opel dízelből kizárólag 1.7, világ egyik legstabilabb dízelmotorja (személyautóban, persze). Az 1.9 egy Fiat hulladék, messziről kerüld.


Ford Focus/Mondeo jöhetne még szóba, azokban is van 2.0-ból PSA is (8 szelepes verzió), illetve Ford is (16 szelepes verzió). Utóbbi itt is szétveri a PSA-t, azt a motort még a Transitokba tervezték és hát ugye a haszongépjármű motorokat mindig sokkal strapabíróbbra tervezik, de ezt beletették személyautóba is (jelzem, az Opel 1.7 ugyanezért jó, mert az meg az Isuzutól származik, szintén haszonjárművekbe tervezve).

2023. máj. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1


Jó tipp a Croma, elnézve a kínálatot a fent említett árkategóriában már vannak egész értelmes darabok, viszont nekem nagyon nem tetszik sem külsőre sem belsőre ez az autó.


#2


Én túl sok rosszat nem hallottam a PSA HDI motorjairól, inkább a Peugeot/Citroen elektromos hibáitól tartanék, nem tudom hogy ezeknél még jogosan fél-e az ember a villamos dolgoktól, mint a 206, Mk1 C5 érában.

Külsőre annyira a Ford sem fog meg, talán a Mondeo. Focusokban pedig inkább az 1.6TDCI motorosak amikből százával van eladó az országban. Mondeoból melyik lenne a 16V, a 163 lovas verzió?

2023. máj. 18. 19:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 meséld el hogy az 1.9 Fiat mióta rossz? Baromságokat beszélsz. Úgy csinálsz mint aki ért hozzá holott a saját előítéleted mondod el.


Szóval várom a választ mint rossz az 1.9 fiat dízel mert volt és van is amivel semmi baj nincs.

2023. máj. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szomszédomnak volt egy Franciaországból behozott bordó 407sw-je, sok küllös gyári Peugeot felnivel, full extra volt, automata, V6-os motor, sorolhatnám még. Gyönyörü volt az autó, a hangja is ugy ahogy elfogadható volt. Viszont kis apro hibák mindig voltak. Évi 900 ezer volt csak a szerviz de a fazon perkálta, mert imádta. Nekem is nagyon tetszett, én is néztem a 407-eseket, de engem zavart, hogy ennyire foglakozósak.

Valszeg egy 1.6-os PSA motorral ez a 900 ezer csak harmada lenne, amivel nekem bajom nem lett volna. A baj csak azzal volt, hogy random aprobb hibák is zavaroak az életben.

Szomszédom szerint a 7-es széria mumus a Peugeotnál, a 8-as már jobb egy fokkal. Viszont 8-as széria ennyiért sajnos még nincsen :/

2023. máj. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
#4 Á igen, az örök kedvencem: neked volt életedben vagy kettő és azokkal nem volt baj, szóval akkor biztosan hibátlanok. Én meg egyetlen nap alatt több autóval találkozom, mint te egy évben (vagy évtizedben). Na akkor ki az elfogult? :)
2023. máj. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1.6D volt focusba. 90 lovas volt, nem volt benne DPF csak kettőstömegű. A fogyasztása nagyon jó, de nem valami haladós. 114.000km-t raktam bele. Az olaj állandóan folyt belőle valahonnan, porlasztó kifújás volt gond, de egyébként nagyon szeretnek a porlasztók begyógyulni és ha nem lehet kiszedni akkor hengerfej felújítás


H astra 1.7-1.9 dízelek jók, de M32-es váltóval szereltek (ha az 1.7-ből volt 5-ös váltós akkor az nem) tehát egy váltó felújítással kalkulálj.


Ekkora sebességgel szerintem a fogyasztásod közelebb lesz a 6 literhez, mint az 5-höz bármit is veszel.



“ Ford Focus/Mondeo jöhetne még szóba, azokban is van 2.0-ból PSA is (8 szelepes verzió), illetve Ford is (16 szelepes verzió).”


Mk4-es mondeoba nincs 2.0 ford dízel, mindegyik PSA…

2023. máj. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Nem beszéltem mk4-ről.
2023. máj. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2-6# Mindegy ki az elfogult, tudod vannak azok a szakik, akik 30 éve csinálják azt amit, 30 éve szarul. Aki ilyen baromságokat leír, mint te a #2-ben az összes általad megemlített autótípusról vagy motorról, az fejjel lefelé kézen áll az autóiparban. Persze nem számít hogy én, te vagy más itt egy anonim fórumon mit mondunk, mondhatni lényegtelen. De néha azért megakad az ember szeme. :D Peace.
2023. máj. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!