Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Skoda DSG váltója is lassan...

A Skoda DSG váltója is lassan reagál?

Figyelt kérdés

Pár éve vezettem új automata váltós Audit. Azt tapasztaltam, hogy ha rálépek a gázra az autó egy tizedmásodperccel később reagál csak.

A Skodánál (Octavia) is ez a helyzet?



2023. máj. 20. 01:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsold sport módba és akkor gyorsabb lesz.
2023. máj. 20. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Tizedmésodperc? Olyan sok? :)))

Egy 20 évnél fiatalabb kéziváltós autó sem reagál azonnal, ahogy rálépsz a gázra.

2023. máj. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Most ugye komolyan nem a tizedmásodpercen akadunk fent? Régi automatánál meg volt az egész mp is. Amúgy az audiknak precízebbre van szoftverezve. (Nyílván kategórián belül)
2023. máj. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem Porsche PDK. Ha egy tizednyi reakció neked sok, akkor menjél szekvenciális kézivel, az tényleg instant.
2023. máj. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem voltam egyértelmű és rosszul fogalmaztam. Elnézést.

Nem tizedmásodperc. Nem tudom mennyi, de érezhetően nem "azonnal" reagált, nem úgy mint egy manuális váltós autóban vagy mint pl. egy Volvo-ban vagy egy BMW-ben. Más automatákat nem nagyon vezettem, de érezhető volt a különbség pl a Volvo V60, XC60 vagy a BMW X4-ben, ha a gázra léptem azonnal reagált az autó.

Az Audi-nál (azt hiszem A4 volt) ott érezhetően nem azonnal. Ugyanúgy sport módban. Nem a gyorsulásról van szó, hanem amint ráléptem a gázra, akkor nem azonnal indult meg, hanem érezhető késéssel.

A kérdésem arra irányul, hogy ugyanolyan válórendszert alkalmaznak-e a Skodában, mint az Audinál. Mert feltehetően ha igen, akkor ugyanúgy viselkedik.

Köszi a válaszokat.

2023. máj. 20. 15:23
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodik kicsit, aztán gyorsul, nem azonnal. Sőt, ha emelkedőn lassan mész, akkor is érezni, hogy lefulladna, de ugye nem fog. Meg kell szokni. Én azért szerettem, most kézi váltós van, hát annál ezerszer jobb az automata Octavia.
2023. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos, hogy ugyanúgy viselkedik. De itt lehet, hogy nem is a váltó okozta a késést.
2023. máj. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

6-os: igazából nem a gyorsulásról beszélek, hanem ahogyan írod: gondolkodik, aztán reagál (felpörög a motor, meglódul az autó).

Az emelkedő más kérdés.

2023. máj. 20. 15:49
 9/17 A kérdező kommentje:
7-es: igazad van, lehet nem is a váltó konstrukció, hanem egyéb szoftveres jellemzők miatt van.
2023. máj. 20. 15:50
 10/17 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy milyen váltó volt az Audiban. Mert amúgy igen, ugyanazokat a DSG-ket és bolygóműves automatákat pakolják be konszern szinten mindenbe (DSG-ből egészen biztosan).


Ha az Audi nem DSG volt, hanem bolygóműves automata, az okozhat különbséget, mert a bolygóműves egyértelműen lassabban vált, bár ott is inkább maga a váltás folyamata tart tovább, nem az idő, amíg eldönti, hogy merre váltson, és mennyit. Bár ezalatt az idő alatt is a nyomatékátvitel folyamatos, mégis nem olyan határozottan kezd el gyorsulni tőle az autó. Mégis, egy hagyományos automatánál sokkal több ponton el lehet rontani egy váltó működtetését, mint egy duplakuplungosban, amitől aztán lagymatag lesz (különösen igaz a lockup-clutch működtetésére).


Én eddig bármilyen DSG-vel mentem, mindegyik elég reszponzív volt. A váltási minőség néha nem olyan jó, főleg a száraz kuplungosoknál, de érzetre továbbra is ez áll a legközelebb a manuális váltó közvetlenségéhez.

2023. máj. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!