Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hátrányból indulok, ha a...

Hátrányból indulok, ha a szüleimnek nincs jogsija?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném elkezdeni a KRESZ-t, azonban a legtöbb ismerősömmel ellentétben én nem egy autóban nőttem fel, soha nem vezettem, nem is kormányoztam, ugyanis sosem volt autónk.

Szerintetek mekkora hátrányt fog ez nekem okozni a vezetésnél?

19/L



2023. máj. 21. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ne gondolj erre, miért kellene hogy hátrányt okozzon? Ha eleve a negatívumokon pörögsz azzal nem segítesz magadon, csak hátráltatod a folyamatot mentálisan. Nem volt autó, rendben, ettől még neked lehet hozzá érzéked, tehetséged. Inkább fordítsd meg, gondolj arra, hogy kitörsz ebből az autótlanságból, te leszel az első, ez menő, motiváljon ez, ügyes leszel, hajrá!
2023. máj. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem okoz hátrányt, nyugi. :)
2023. máj. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Az emberek 99%-a nulla tapasztalattal kezd, ha van autó a családban, ha nincs. Szerinted apu a kezébe adja a pármilliós autót a gyerkőcnek, hogy neadjisten összetörje? Hogyne... nyilván van ilyen, de nagyon kevés. Nehogy azt hidd, hogy akinek van autó a családban, az hétvégente megy vezetni és már profiként kezdi el a jogsit.
2023. máj. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Aki vezetett jogsi nélkül, az is többnyire addig jutott, hogy egy üres parkolóban ment 3 kört.


Erre a szintre az első 2 órán eljutsz.

2023. máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem. A oktatóm még örül is neki, mert nem rögzülnek hülyeségek, amit neki kell kinevelni a diákból.
2023. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem.

Az én szüleimnek ugyan volt autója, de amíg nem volt jogosítványom soha nem ültettek oda, hogy na akkor vezessek. Kb. annyi volt az előnyöm, hogy láttam autót itthon a garázsban is.

2023. máj. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem ültem be a KRESZ tanfolyamra, azt sem tudtam, mi az a kuplung, hiába van apámnak A B CE jogsija.
2023. máj. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem indulsz hatrannyal, ugyan ugy megtudod szerezni a jogsit mint barki mas.

Viszont jogsi megszerzese utan gyakorlatot ugy fogsz tudni szerezni ha lesz sajat autod. A legtobb embernek engedik a szulei hogy vezesse a csaladi autot, ritka eset amikor nem mert pl nagyon draga az auto es feltik a szulok odaadni.

2023. máj. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#8 Nálunk az volt a szabály, hogy akinek friss a jogsija, az vezet. Ha fater dohányboltba megy két sarokra, elviszi. Ha nagyanyám kimenne a temetőbe, elmegy érte és elviszi. Ha anyám bevásárol, elviszi. Ha az egész család az ország másik végébe megy rokonlátogatóba, akkor is. Ha csak a kezébe adják szombat délután a kulcsot, hogy gyerünk, és fogalma sincs, éppen 20 perces vagy 3 órás program lesz, akkor is. Így mire a kisebbik tesó (hárman vagyunk) friss jogsis, családi sofőrként meg is tanul kb. közlekedni. Ahogyan oktatnak, ez kell is, az oktatóm lelkére kötötte apám, hogy tanítson meg előzni, megtanított a 2x2 sávos 110-es szakaszon kamiont előzni... Legkisebb gyereknél már a nulla pedagógiai érzékű fater türelme is a határán volt.
2023. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Viszont olyat is ismerek, aki megszerezte a jogsit, aztán 20 év és 3 gyerek után lett először autója. Elvezetget.
2023. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!