Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért dràgább a dízel szervíze...

Miért dràgább a dízel szervízelése?

Figyelt kérdés
az összes ismerősöm azt mondja,hogy sokkal dràgàbb a dízel szervízelése,mint a benzinesé. vegyünk pl egy 1.9tdi-t,és egy 1.8t-t. mind a kettőben van turbo,kettostomegu. dízelben vannak a porlasztócsúcsok,amik még nagyobb kiadások elvileg,bàr nem értek hozzà,csak hallásból tudom. de mindenki azt mondja,hogy ha hozzà kell nyúlni a dízelhez,akkor az sokba lesz. de én pl sok alkatrészt olcsóbbnak láttam.pl ugyanarra a kocsira,1.8t motorral szerelt valtozatara egy kuplungszett kettostomeguvel 250 ezer,1.9tdi-re 150. tényleg igaz ez,hogy sokkal dràgább a dízel szervízelése?és ha igen,miért?
2023. máj. 21. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább csak akkor állja meg a helyét ha egy sima szívóbenzinest hasonlítasz össze egy crtdi-vel. A modern turbós közvetlen befecskendezéses benzinesek legalább annyira bonyolultak.
2023. máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sőt a szervizelése sokall olcsóbb.

HA javitani kell akkor lehet többe kerül.

2023. máj. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a faék egyszerű szívó benzines motorokra szokták érteni mint ami egy régi Swiftben van pl,ahhoz képest több.De minél fiatalabb annál több technikát tesznek bele a motorokba általában,sok benzinesnél már nincs nagy különbség dízelhez képest
2023. máj. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 18 éve csak dízel autóim vannak. Volt használt és új is. De használtból sem a kínálat legaljából. Megnéztem mit veszek. Mindig rendes kúton tankoltam, márkaszervizben jártam, üzemanyagszűre se volt soha elspórolva, semmit nem okosba bütyköltettek kamionról lepottyant alkatrészekkel. Volt olyan dízel autóm, ami 10 évig is nálam volt. De soha egyiknél sem kellett az üzemanyagrendszerhez, turbóhoz vagy egyéb költséges dologhoz nyúlni. A legdrágább alkatrész a lendkerék volt, amit cserélni kellett. De ez sem olyan, hogy havonta ki kell cserélni. Egyszer kicserélteted és újabb 10 évre nincs rá gond. Valamint ez már a mai közvetlen befecskendezéses benzinesekben is általában benne van.

Szóval a lényeg, ha veszel valami bizonytalan előéletű szopórollert, amiben mindent is cserélni kell, az nem olcsó mulatság. De általában én nem tapasztalom, hogy a dízellel egy időszakos szerviz miatt is a gatyámat kellene otthagynom a szervizben. Ezt főleg olyanoktól hallom előszeretettel, akikek az életbe nem volt még dízel autója, de terjesztik a marhaságot!

2023. máj. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"csak hallásból tudom"

Ahogy ők is.

Ez a mantra addig volt többé kevésbé igaz, amíg mérték az 1.4 szívóbenzineket az 1.9-2.0 dízelekhez. Mióta van mindenben kettőstömegű, turbó, változó szelepvezérlés és minden nyalánkság pont nem azon múlik, hogy milyen üzemanyaggal megy.

2023. máj. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez pont eg rossz pelda volt mivel az 1.9tdi talán az eggyik legjobban sikerült dizel valtozat míg az 1.8 turbo benzinnek nincs valami jó híre, a ketto kozul az 1.8 asnak joval tobb az uzemeltetese. De ha az atlagot nezzuk ez igaz . A szivobenzines autók ( főleg a japánok) nem igazan szervizigenyesek.
2023. máj. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Így van ahogy a 6os mondja.
2023. máj. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
4-es,én pont így jártam,úgy néz ki hogy vettem egy turbo benzines szopórollert. most nagyon gondolkozom hogy eladjam. a sima 1.9tdi-nek tényleg megbízhatósàg terén nagyon jó híre van,és elvileg faék egyszerűségű motor.szívóbezinest azért nem akarok,mert abból hiànyozna a nyomatèk. 1-1.2 millió körül tudtok ajánlani olyan autót,ami a sima 1.9tdi-vel van szerelve,és viszonylag jó állapotú?
2023. máj. 21. 21:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Már megbocsáss, de nem csak 1.2es benzin motor létezik a világon. Ha meg rögtön akarod az összes nyomatékot, arra ott van a villany.
2023. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nem rögtön az összeset,de pl egy 1.6-os,vagy 2 ezres szívóban nagyon kevès nyomatèk van egy dízelhez kèpest.
2023. máj. 21. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!