Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Számíthatok ilyen esetben...

Számíthatok ilyen esetben büntetésre? Szabálytalanság

Figyelt kérdés
Olyan helyen fordultam le balra ahol nem szabadott volna. Nem akarok mentegetőzni, de friss jogsis vagyok, idegen városban most vezettem először és még a nap is pont szembe sütött, illetve ami a fő ok sajnos figyelmetlen voltam ebben a helyzetben. Ezt nem tudom letagadni. Alapvetően ez nem érdekelne, mert szerintem aki vezet csinált már ettől nagyobb hülyeséget is meg nyilván én is. De egy elég forgalmas úton történt a baki és térfigyelő kamera is volt. Pont ott a kereszteződésnél:/ Egyébként senkit nem zavarva le tudtam fordulni, biztonságosan. Záróvonalon se mentem át, zöld volt a lámpa. A kérdés az hogy ilyen esetben számíthatok e bármiféle büntetésre? Mert hiába volt minden feltétel adott a kanyarodáshoz alapvetően ott mégsem szabadott volna leforduljak.

2023. máj. 22. 19:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nyugi.
2023. máj. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mi ez a sok rizsa?

Kötelező haladási irány vagy balra kanyarodni tilos tábla volt?


Akkor 50 ezer Ft. Objektív felelősség vonatkozik rá, tehát nem lehet megúszni.

De alapvetően kicsi az esély a büntetésre.

2023. máj. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kötelező haladási irány tábla volt amit igazság szerint egyáltalán nem is vettem észre ( mondanám hogy szar helyen volt mert tényleg), viszont az útburkolat továbbá a lámpa is tájékoztatott volna ha figyelmesebb vagyok. De nyilván azokat sem vettem észre a tájékozódás hevében.
2023. máj. 22. 20:30
 4/17 anonim ***** válasza:
Nincs rá sok esély, de azért ne lepődj meg, ha a következő hetekben kapsz egy 50 ezres csekket.
2023. máj. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bízok a legjobbakban.
2023. máj. 22. 20:39
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem lesz bünti, de szokjál le az olyan kifogásokról, hogy "friss jogsis", "szembe sütött a nap", hát már szép, napos időre sem lehet jogsit adni, mert KRESZ vizsgán kellett volna megbuktatni?
2023. máj. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem mentegetőzésnek szántam, bár tudom úgy jött le. Inkább csak eléggé bepánikoltam, mert alapvetően a rövid idő alatt amióta vezetek szabályosan közlekedek, próbálok mindenre figyelni és inkább csak magamat próbáltam ezekkel nyugtatni, de hiába.

Az ismerőseimből kiindulva számtalan nagyobb hibákat tudnék felsorolni és annyira bosszantana ha eddig mindenki megúszta volna én meg nem. De nyilván tisztában vagyok vele hogy az én hibám volt és a bírság kiszabásánál se fognak azzal foglalkozni, hogy én miért basztam el ennyire, miért nem láttam ami egyértelmű volt így utólag átgondolva.

2023. máj. 22. 20:51
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

Mondom, nem lesz büntid. Térfigyelő kamera felvétele 2 év után évül el, de kutya nem fogja megnézni, ha pont akkortájt nem történt ott valami bűncselekmény ami miatt a rendőrség kikérné, és akkor sem a te kanyarodásod érdekelné őket.


De ne az ismerőseiddel védekezzél, attól, hogy mindenki máshoz hasonlóan te is sok hülyét ismersz, még meg lehetne tanulni a táblákat és útburkolati jeleket, még az is szabályozva van, hogy hány méterrel hamarabb rakják ki, mint amire vonatkoznak.


De nem lesz bírság, ne aggódj, én meg csak harapós vagyok, mert 16 órája másnaposan melózom. :D

2023. máj. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, ebben teljesen igazad van. Köszönöm a válaszod!
2023. máj. 22. 21:01
 10/17 anonim ***** válasza:
#9 Ne legyél ilyen udvarias meg jófej, mert el fogom szégyellni magam, milyen bunkó voltam. :/
2023. máj. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!