Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régen a nyugati autókban sem...

Régen a nyugati autókban sem volt divat klímát szerelni?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a felsőbb kategóriás németekbe opcionálisan lehetett kérni klímát, na de a francia/olasz/amerikai autókban mennyire volt elterjedt a 70-es, 80-as években?

2023. máj. 27. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy camaro a teljesítményével és a szépségével hódított, nem a felszereltségével.
2023. máj. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 NTBS ***** válasza:
100%
Nem bizony.
2023. máj. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikai kocsik kb feleben volt mar klima a 70-es evekben, kb haromnegyedeben volt klima a 80-as evekben es 1990tol szinte nem is lehetett kapni autot klima nelkul.

Europai kocsikat nem tudom de szerintem az europai gyartok jocskan levoltak maradva, de Europaban az eghajlat sem olyan meleg. Kerdezz meg egy kozepkorut hogy az o gyerekkoraban voltak e olyan meleg nyarak mint mostanaban.

Visszaterve az autokra, a mercikben sem nagyon volt klima. Vezettem egy kb 87-es evjaratu mercit amiben meg elektromos ablakemelo sem volt, nemhogy klima.

USA-ban volt egy 1995-os autom, nem volt luxusauto, megis volt benne kozpontizar, legzsak, elektromos ablak, szervo, radio, klima, automata valto, tempomat, pluss karpit.

2023. máj. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A 70-es években a klíma a nyugati autókban is "extra" volt. Viszont lehetett kapni (nem itthon) "univerzális" beszerelhető klímát. A semminél jobb volt.
2023. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sőt kommersz autókban az ablak is kurblis volt, hiába nyugati.
2023. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Európában a 90-es évekig szinte csak a luxusautókban volt.

Amerikában a 90-es évekre már teljesen általánossá vált.

2023. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az autóknak is van "evolúciója".

Az USA és Európa autóhasználati stílusa jelentősen eltérő, az USA-ban csak mostanság kezdik szemponként kezelni az üzemanyag fogyasztást is.

Ezzel szemben Európában már a '70-es években is számított az üzemanyag fogyasztás, még nyugaton is.

A nyarak sem voltak elviselhetetlenül melegek, még Dél-Európában sem, volt létezett a klíma, de extra szolgáltatásként, és sokan nem is kérték, megvoltak nélküle, leengedték az ablakot, hűsített a menetszél.

A klíma a '90-es években kezdett rohamosan terjedni, akkor lett rá igény tömegesen, amikor már érzékelhetően forróbbak lettek a nyarak.

Hasonló a tendencia a lakás klímáknál is, a '70-es években az is ritkaság volt.

2023. máj. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
nekem nincs klima a kocsiban xd
2023. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
1997-ben vette apám az első új, nyugati autóját. Akkoriban a középkategóriától felfelé lehetett extraként kérni. Viszont 2002-ben vett újra autót, addigra extraként már szinte bármibe kérhetted.
2023. máj. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz barhova is menni nyaron, csak fullosan leengedett ablak mellett lehet, de piros lampanal allni vagy dugoban akkor is nagyon rossz...
2023. máj. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!