Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyrobósok és a motorosok...

Nagyrobósok és a motorosok intenek egymásnak?

Figyelt kérdés
2023. máj. 27. 17:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Fújnak egymásra, pont mint a focicsapatok.ugyanaz a sport de másik tábor.
2023. máj. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 50-es motorom van es intek robogósnak, nagymotorosnak. Az más hogy a robogósok nem mindig intenek vissza de a nagymotorosból se mindegyik int vissza. Sokan lenézik az 50-est :(
2023. máj. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. máj. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Én szinte mindenkinek intek, max. a futárnak nem, ha látom, hogy futár, mert úgysem int vissza. Viszont motorosnak sem feltétlenül intek, ha pl. kanyar közben minden másra figyelek.


#2 Szerintem nem az 50-est nézik le, én ránézésre nem is feltétlenül mondom meg, mekkora motorod van, egyszerűen csak másra összpontosítanak. Nem azt nézem folyton, mikor tudok valakinek inteni, hanem hogy éppen milyen hülyeséget csinálnak körülöttem.

2023. máj. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Az is lehet 4-es. Minden esetre nem baj különösebben ha nem intenek nekem vissza de ha vissza intenek örülök
2023. máj. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Hogyne, meg a gyalogosoknak is... Ja nem.
2023. máj. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

A motoros társadolomban meghatározott hierarchia van és ennek megfelelő etikett is. Ha nem követed ezeket akkor szankcionálni fognak, elég "dúlván".


Kezdjük ugye azzal, hogy a robogó az ugye nem motor. Az valami berregő valami, lehet mókusok hajtják de semmiképp sem motor. Olyan helóták a robogósok, bár meg szoktuk tűrni a köreinkben, de nem mondanám, hogy szívünk csücske. Mindenképpen a robogósnak kell először engedélyt kérnie a köszönsére, majd alázatosan integetnie a felsőbb kategóráis motoroknak.

Ha már egy biccentést kap válaszol az már maximális elégedettséggel kell, hogy eltöltse: "Látom, hogy létezel féregnövendék, tudomásul vettem jelenléted".


A seggrakétások kasztja kevert: a japán 4 hengereseknek illik a bushido szabályai szerint élniük, legalább középszinten beszélni kell a japánt. Olasz seggrakétásoknak illik felvenni a Guiseppe középső nevet és csak italiánó módon berreghetnek.

Ellentétben a bajor seggrakétásoknak ACHTUNG!-ot kell ordítani minden előzésnél és HILFE!-t ha elkottáznak egy kanyart.

Beláthatod, hogy elfoglalt státuszuk alapján nem köszöngethetnek csak úgy jobbra-balra.



Érdekes módon a túragőzösök kasztjában nincs ilyen nemzhetközi szeparáció, de ha négyszer nem kerülted meg a földet ( térképekkel, itínérekkel, sivatagi teveszőrrel kell igazolni ) akkor egyszerűen nem fognak komolyan venni. Namármost egy robesszel ezekhez a hétmérföldes gépekhez mérni magad ugye...belátható, hogy nem vagy velük egy szinten.


A chopperesek/cruiserek meg ugye külön kaszt megint. Igazából a Harley az igazi motor, esetleg Indian, semmiképp sem valami betolakodó ( értsd: Intruder ). Ellenben megbocsátják márkatévelydéseket, afféle eltékozolt fiúként kezelik kaszt társukat - ha ugyanazt a color-t viselik.

Namármost robogósként odafurakodni egy viking szerű bandába...beláthatod, hogy robeszesként nem nagyon van ott keresnivalód. Ha már egy chopperes megrezegteti a bajszát vagy megrázza a szakállát - akkor már kivételes kegyben részesültél robeszosként.


Aztán ott vannak a terepesek. A hélyakút mácsonyát meg a komplett faunát úgy ismeri mint a saját tenyerét, de egy más típusú motort már nem képes felismerni. Eleve pislog mint béka a kocsonyában ha aszfaltos útra tér véletlenül. Ha nincs valami jó bucka, vagy egy susnyás ahova bedagolyázhat akkor már minden kínja van. Külön kaszt az üzemórás motoregér, akinek a halála az, amikor a drága üzemórák esetlet közúti motorozással telnek el.

A fentiek maitt ritkán találkozol velük, ha pedig a territriómukra tévedsz a robesszel...hát furcsán fognak néznei, köszönést hogy várhatnál el?


Akkor még nem szóltam a csupaszokról. ( Én is az vagyok). Ezek a tulajok szeretnének motorozni de nem tudták eldönteni, hogy mit akarnak. Az autópályán szűkölnek mert 150 felett leviszi a őket a menetszél, hosszú túrára nem vállalkoznak, mert ha a szomszéd város kávézójáig (max 10km) eldörgetnek akkor már óriási túrnak fogják fel. Igazából nem gyorsak, de legalább a rovarvilág összes reprezentását összeszedik egy rövid utazás alatt, David Attenborough vezette rovartani egyesület a nagy barátjuk. Egy részük seggrakétás múltját feladó, bukott pilóta ( én pl :) ), már részük abban reménykedik, hogy esetleg majd más kasztba kerül és a ott jó lesz, de igazánból már rég elkárhoztak. Ez egy ilyen renegát népség, annyi ésszel szabadlábon, hogy éppenhogy kit tud nézni a bukó plexin . Ezektől vársz el visszaintést ? :)

2023. máj. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%

#7 Ez k*rva jó, lementettem. :D

Bár én is csupaszt hajtok, és nem értem, miért vinne le 150 felett a menetszél, az alatt nem is nagyon van értelme kimenni a városból.

2023. máj. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Esete valogatja szerintem, de sokkal inkabb ebben az a lenyeg, hogy ha lerohadsz pl akkor jó esellyel meg fog állni egy motoros a motorosnak, hogy mi a baj főnök. Ez pedig jó.
2023. jún. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nem kell tultolni, nagyon tulfondolod az egeszet. Magamtol ha epp “raerek” koszonok vagy minimum biccentek mindenkinek, kivetel ez alol Mari neni az elektromos kisrobogoval. De ha valaki int, visszaintek mindenkinek, lehet az egy futar is a 3 LE-s libakergetojen vagy egy kisfiu a labbalhajtoson.
2023. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!