Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire problémás, ha van...

Mennyire problémás, ha van jogsim, de nem vezetek, mert félek és nem szeretek?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok. Egy éve csináltam meg nagyon nehezen a jogsit. 3. vizsgám sikerült 1 év után. Nem érzem magam biztonságban a volán mögött, pedig állítólag jól vezetek, csak néha benézek 1-2 dolgot, ezért veszélyesnek tartom magam. Szerintem túl szeleburdi, figyelemhiányos vagyok hozzá.

Tavaly nyáron lett meg a jogsi. Azóta kb 10x vezettem, utoljára januárban. Az az igazság, hogy most nem létszükséglet. Ha párommal, családdal megyünk valahova, akkor más vezet. Városon belül tekerek, rollerezek és gyalog járok. Ha rossz az idő, buszozok. Messzebbi célállomásra meg szintén ott a busz, a vonat, vagy elvisznek. Tudom, hogy még rászorulhatok arra, hogy vezessek. De szerintetek van értelme erőltetni? Kevesebb vagyok attól a mai világban, hogy nem vezetek? Van egy barátnőm, aki nagyon biztos sofőr, meg kicsit fiús csaj, kocsib*zi, és mindig ezzel bánt. Avagy miért nem vezetek, gyakorolni kéne stb. Szerintem lenéz emiatt.


2023. máj. 28. 15:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon sok ember van, aki nem vezet. Sőt, se jogsija, se autója.

Ha ezért valakit lenéznek ,az azt minősíti aki emiatt lenézi a másikat.

2023. máj. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak lehet, hogy ez egy buta és kicsit kicsinyes észrevétel, de én azt vettem észre, hogy többnyire más réteg használja a tömegközlekedést és más a személyautókat. Én abban a rétegben mozgok, ahol mindenki vezet és autót tart fenn. Valahogy úgy érzem, hogy emiatt nem érek fel az ő szintjükre, mert beülök az “egyszerű” emberek közé a buszra. Most nem Budapestre gondolok, ott sokakat látni öltönyösen, business emberként is villamoson lógni. Hanem kisebb városra, meg a távolsági járatokra. Tele van c-type emberekkel, és hasonló kategóriákkal.
2023. máj. 28. 15:32
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Először is kevesebb nem vagy azért, mert nem, vagy csak ritkán vezetsz.

Másodszor viszont ha amúgy érdekel a dolog, szeretnél jobban vezetni és van autótok, akkor azért érdemes lenne sztem vezetgetni. Kérd meg párodat, vagy az autób*zi barátnődet, hogy üljön be melléd és kevésbé forgalmas részeken vezess. Senki sem a jogsi megszerzése közben tanul meg vezetni. Ott megtanultad az alapokat y a rutin viszont a km-rel jön.

Viszont ha úgy érzed, hogy téged abszolút nem érdekel a dolog, akkor kár erőltetni. Ahogy kezdtem is kevesebb nem leszel, ha nem vezetsz, köze meg senkinek nincs hozzá.

2023. máj. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jó lenne gyakorolgatni. Csak már lassan fél éve nem vezettem és rettegek. Mellesleg nem érdekel a vezetés, csak az, hogy miként ítélnek meg miatta. Nem szeretek vezetni, csak szeretnék olyan belevaló csaj lenni, aki önállóan is boldogul a kocsival.
2023. máj. 28. 15:59
 5/13 anonim ***** válasza:
Most mi a kérdés? Írhatunk bármit ettől még a barátnőd le fog nézni, te meg továbbra sem fogsz szeretni vezetni.
2023. máj. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Amúgy szerintem ez elhatározás kérdése. Ha aktívan elkezdenél vezetni akkor idővel nyilván jönne a rutin és elmúlna a félelem. Ha meg nem kezdesz el vezetni, akkor a félelem is ott marad és tudásod sem lesz soha.


Hasznosnak nyilván hasznos, ha tudsz vezetni és van rutinod.

2023. máj. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Sokáig nekem se volt saját autóm. Csak cégeseket vezettem. Azokat meg nem lehetett nálunk magánhasználatra elhozni. Reggel a telephelyen kellett felvenni, este ott kellett leadni menetlevél vezetése mellett. Munkába meg busszal jártam. (Bérletet ingyen adtak, nem lehetett üzemanyagra kérni.) Nem kizárólag én voltam ezzel így, hanem többen is a cégnél. Engem nem zavart. Nem érzem úgy, hogy emiatt bármi is kimaradt volna az életemből.
2023. máj. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amikor más vezetne, akkor vezess te, ennyi. Legyen melletted mindig vki, aztán megszokod.
2023. máj. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Legyen melletted mindig vki..."

Na engem ez feszélyezett a legjobban kezdő koromban. Hogy mindig valaki lesi, hogy mit csinálok, és azonnal kritizál, beleszól mindenbe. Magabiztos akkor lettem, mikor a céges kocsikban nem ült be mellém senki, hanem egyedül kellett mennem. És nem, nem törtem össze egyiket sem, meg se karcoltam soha egyiket sem.

De nem vagyunk egyformák. Ha a kérdezőt ez nyugtatja meg, akkor ki kell próbálni.

2023. máj. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 krwkco ***** válasza:
100%

"Nem érzem magam biztonságban a volán mögött"

Ha nem szerzel gyakorlatot, ez sosem fog elmúlni. Ne azért vezess, mert anélkül lenéznek, hanem azért, mert előállhat olyan élethelyzet, amikor használnod kellene a jogosítványt.

Pl. ha elválsz. Vagy gyerekeket vinnél kicsit távolabbra óvodába, iskolába. Ha valakit el kell vinned orvoshoz.

Minél jobban halogatod, annál nehezebb lesz. Lehet jogsi nélkül élni, de nem mindig kellemes. :-(

2023. máj. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!