Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogosítvánnyal...

B kategóriás jogosítvánnyal 7LE de 50cm3 motort vezethetnék?

Figyelt kérdés
2023. máj. 30. 01:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Teljesítménymegkötés (4kW, ami kb. 5,36LE) csak elektromos járműnél van. Olyan segédmotoros kerékpárt vezethetsz, aminek a tervezési végsebessége nem több, mint 45, meg max. 50cc, de utóbbi ugye megvan.


Hozzátenném, B jogosítvánnyal fogalmad sincs a kétkerekű járművekről, hiába vagy feljogosítva arra, hogy elszórakozz a Babettával az út szélén.

2023. máj. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
#1 Persze ki ne találd már, hogy egy 50-es kerregőhöz bármi ismeret szükséges. Aki tud biciklizni, az 50-eset is tud vezetni. Én akkor ültem életemben először robogón, amikor elmentem venni egyet és tettem vele egy próbakört. Nyilván egy picit szokatlan, de amúgy az égvilágon semmi nehézség nincs benne. A robogóhoz képest egy váltós motor egy hajszálnyival nehezebb, de mivel már van az embernek B-s jogsija, pontosan tudja hogyan működik a váltás, azt a tudást átültetni motorra, hogy kézzel kuplungoljon (ami amúgy szerintem sokkal könnyebb, mint lábbal), a szekvenciális váltó működését (fokozatok sorrendjét) meg fejben megtanulja az ember és nem okoz gondot az sem. Párszáz méter, max 1km és onnantól teljesen sima ügy. A motorozás egyéb technikai dolgai, amit tanulni kell, az egy 50-es motornál még nem relevánsak. Sokkal inkább bicikliként kell kezelni, mint motorként.
2023. máj. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"A robogóhoz képest egy váltós motor egy hajszálnyival nehezebb"


Hajszálnyival? Nekem,neked nem okoz gondott, de én most is ledöbbenek,hogy már külön szedték a manuális és automata váltós jogsikat kocsinál és segédmotornál is , szóval vannak akik ehhez is bénák. Egyébként évekkel ezelőtt oktatói szinten szó volt róla, hogy kiveszik a B-ből az AM kategóriát, mert törték össze magukat az emberek, nem véletlenül szigorították már meg az AM rutint is, és nem csak egy light szlalomozás van mint nekem annó 1989-ben. Azt pedig,hogy kivennék az AM-et, azt az egyik kolléganő mesélte, akinek féje oktató. De ez évekkel ezelőtt volt, és végül meghagyták.

2023. máj. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#3 "külön szedték a manuális és automata váltós jogsikat kocsinál és segédmotornál is , szóval vannak akik ehhez is bénák"


Azért nem gondolom hogy ez ide releváns, mert ez a megkülönböztetés pont azért van, mert aki automatán tanul vezetni, az nyilván nem tud kuplungot kezelni. De ha kézi váltóssal szerzett B jogsit, akkor az tud, azt a tudást pedig át lehet ültetni motorra.

2023. máj. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#2 Haha. Fordulj meg egy ívben az 50 köbcentis kerregővel, próbálj meg egy-két vészfékezést, aztán menj el egy vezetéstechnikai tréningre, már ha addig nem töröd össze magad, mert ha bicikliként kezeled, gondolomm fel sem öltözöl rendesen hozzá.
2023. máj. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5 A féken én is agyaltam, mert a nagymotor jogsi előtt többezer kilométert bicajoztam, és a rutinpályán ösztönösen olyan szépen berántottam az elsöféket (ami ugye bicajon a hatsó)az elrontott megfordulásnál,hogy borult is a motor

Szóval rohadtul nem elég a bicajos tudás. Meg a váltás se olyan egyszerü mint egyesek gondolnák. Nem lehet azt 1km-alatt megtanulni.

Üdv:3

2023. máj. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#5 Megfordultam. Fékezést lehet gyakorolni ugyanúgy, mintha rutinon gyakorolnád. Személyeskedni meg nem tudom miért kell, de ha ennyire érdekel, teljes arcod sisakom volt, protektoros kabátom és kesztyűm.
2023. máj. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7 Én nem személyeskedtem, csak van egy stílusom, ha annak vetted, elnézést.

De hát a hülyeségre valahogy reagálni kell, ne mondd már nekem, hogy annyi, mint biciklizni... Megannyi embert ismerek, aki az egész életét végigmotorozta Simsonon, MZ-n, amikor lett pénze, végre lett szép nagy motorja, befizette a család egy normális tréningre, ahol kiderült, hogy semmit nem tud, cserébe tele van rossz beidegződéssel.

2023. máj. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 Persze de te már rendes motorról beszélsz. Olvasd el amit először írtam. Kiemeltem, hogy egy 50-es (!) motor olyan, mint a bicikli, mert túl kicsi, gyenge, stb ahhoz, hogy a motorozás "fortélyai" alkalmazva legyenek. Egy nagyobb motort már tényleg tudni kell KEZELNI azt, de egy kis robogón nem sokat kell kezelni, nem fogod a kanyarokban döntögetni, meg ilyenek.
2023. máj. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Te sem láttál még kívülről robogót kanyarodni, vagy minden városi kanyart 5-tel veszel be.
2023. máj. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!