Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha sok olajat töltöttem...

Ha sok olajat töltöttem vissza, akkor biztonságban kitolható a következő olajcsere ideje?

Figyelt kérdés

Van egy 96-os benzines Renault Lagunám. Mindig odafigyeltem rá, hogy az ajánlott 10e km-t soha ne lépjem túl az olajcserével, mindig jóval hamarabb cseréltettem olajat.


Mostanában időszakosan nagyon eszi az olajat. Utoljára 10 hónapja volt olajcserém, azóta több mint 4 liter olajat kellett utántöltenem. Szerintetek ebben az esetben kitolható a következő olajcsere időpontja úgy, hogy ne legyen semmi negatív hatása, ne kockáztassak vele semmit?


Most járok épp 10e km-nél a csere óta. Ha ki lehet tolni, akkor mit gondoltok, hány ezer km-t tolhatok el pluszban, gond nélkül a következő csere előtt? Vagy nem jelent semmit a 4 liter utántöltés, ilyenkor is célszerű 10e-nél cserélni?



2023. máj. 30. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
10 hónap alatt 10e km, és 4 liter olajat evett meg? Ez komoly?
2023. máj. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én biztos nem cserélnék olajat ennyi zabálásnál.

Esetleg az olajszűrőt és kész.

Annak a motornak már úgyis mindegy.

2023. máj. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet kitolni, ha azt akarod, hogy ne egyre többet és többet egyen, akkor cseréld le ugyanúgy 10 ezer/1 év után, amelyik előbb jön, szóval magyarul most cseréld le. Ha a töltögetésnél maradsz és nem akarod felújíttatni, attól még a kézikönyvben előírt olajat tedd bele, ne kövesd el azt a hibát, hogy "jó az bele úgyis eszi", mert egyre rosszabb lesz az olajfogyasztás.
2023. máj. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%
annak a motornak már mindegy
2023. máj. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!