Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó motor felújítás után...

Autó motor felújítás után esetek hány %-ában lesz jó? Mi a garancia arra, hogy utána jó is lesz? Hallottam ilyet is olyat is, hogy megéri felújítani mert utána sokáig jó lesz meg azt is, hogy nem, most akkor mi az igazság?

Figyelt kérdés
1.2-es motorról lenne szó.

2023. jún. 1. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha jó szakember csinálja, aki igényes a munkájára, akkor jó is lesz. Mi a baja amúgy? Ha olajfogyasztás, megpróbálnék a helyedben motoröblítőt párszor.
2023. jún. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hengerfejes lett, beledolgozott a hűtőrendszerbe, szinte kipufogófüst jött a kiegyenlítőből.
2023. jún. 1. 18:56
 3/11 anonim ***** válasza:
Az baj, de ha nem melegedett túl, simán lehet csak hengerfej tömítés is.
2023. jún. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Először is úgy kezdődött, hogy termosztát cserés volt.

Kicseréltem utána légtelenítési gondok voltak, nehezen jött fűtésem, de lehet, hogy én csináltam valamit rosszul. Végül sikerült, de ezalatt persze sikerült párszor túlmelegíteni a motort de pirosba nem ért bele a vízhőfok mutató, aztán egy db.-ig elment így, utána jöttek elő más problémák is, nehéz indítás, dadogó alapjárat stb, de fűtésem az volt.

Aztán mihelyst megszűnt a nehéz indítási probléma utána vettem észre, hogy nincs fűtésem.

Megnéztem a kiegyenlítőt, bugyogott a víz. Oké, akkor ez hengerfejes, de előtte többször is néztem közben közben és nem voltak gondok a kiegyenlítőben csak most utoljára amikor ránéztem és ekkor már bugyogott a víz.

Nem tudom, hogy időbe észrevettem-e bajt.

2023. jún. 1. 19:47
 5/11 anonim ***** válasza:

Itt elvileg csak hengerfej-tömítés baj van, kis 1.2-es benzines motor többet nem tud hibát gyártani.

Kérdés, mennyi km van a motorban, de nekem a 300 ezret futott renaultnak szinte még gyári volt a hengerfal, dugattyúk+gyűrűk.

Nekem is hengerfejes volt, elég volt a tömítéscsere(én csináltam, 4e volt a tömítés, ennyi volt, azóta 18 ezret mentem vele)

2023. jún. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De jó neked, én is remélem szerencsésen járok.

Közel 290 ezer km.-nél járok amúgy.

2023. jún. 1. 20:29
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha megvan a hf tömítes csere, akkor gyorsan add el a kocsit, amíg még nem jönnek az újabb bajai.

Sajnos ha megbontanak egy 15 éve összegyógyult motort, annak utána még sok baja lesz.

Mert általában nem motorfelújítas készül, hanem csak gyors javítgatás.

A rendes motorfelújítas árából gyakorlatilag vehetsz másik autót.

2023. jún. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Meg lehet rendesen javítani, nem varázslat. Én is jártam így, egy közel 20 éves Toyotával (bontatlan motor). Az szerelőm szerint a hengerfejet mindig síkolni kell, ha leveszik (el kell vinni gépműhelybe, nem vészes költség). Ilyenkor lemarnak róla néhány tized mm-t, hogy tökéletesen illeszkedjen. Ez után jó lesz, és nem csak ideig-óráig. Egyébként ha nem vagy autószerelő, inkább vidd szervizbe, ez nekik rutin feladat.
2023. jún. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ha megvan a hf tömítes csere, akkor gyorsan add el a kocsit, amíg még nem jönnek az újabb bajai."


Magyar vagyok, magyarnak születtem... 😔

2023. jún. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9: Amúgy a legtöbb németbű' hollandbú' olaszbú' behozott kocsit pont ilyen okbol adja el a nyugati tulajdonosa. Mert már jönnek vele a problémák nincs ebben semmi.
2023. jún. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!