Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől ingadozhat/rángathat az...

Mitől ingadozhat/rángathat az autó?

Figyelt kérdés

Adott egy 2005-ös 1.3 benzines Ford fiesta.

Amiket tapasztalok:


Alapjáraton 1-es 2-esben rángat.

Állóhelyzetben van mikor fixen 1500-an pörög a fordulat vagy beesik 700-900 közé.


De ezek sem állandó jelleggel történnek,van mikor napokig elő sem jönnek a fent említett hibák.

Havonta 1x kidobja a check engine-t. Hibakóddal kiolvasták már többször P0420 katalizátor alulműködést dobott ki.


Amik eddig cserélve lettek:

Akkumulátor

Gyújtótrafó/kábelek/Gyertyák/Jeladók/ meg egyszer cserélve lett az első lambdaszonda. (Másodikat azért nem cserélte ki a szerelő mert szerinte semmi baja nincs neki.)


Erőtlennek nem érzem az autót.


Ebben a hónapban tervezem elvinni márkaszervizbe,hogy nézzenek rá ott is,mert eddig 2x szerelőnél voltam vele és egyik sem tudott rájönni a problémára.



2023. jún. 1. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Katalizátor el lehet dugulva, vagy a másik lambdaszonda szarakszik.
2023. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem folyamatosan p420

semmi baja az autónak

2023. jún. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Alapjáraton 1-es 2-esben rángat."

Alapjáraton persze, hogy rángat. Ne közlekedj vele alapjáraton.


"Állóhelyzetben van mikor fixen 1500-an pörög a fordulat vagy beesik 700-900 közé."

Hideg motorral vagy ha pl. megy a légkondi, akkor teljesen normális a magasabb fordulatszám.


P0420: Valószínűleg xar már a katalizátor, de azt egy ilyen autón úgysem fogod kicserélni, mert gazdasági totálkárt jelentene. Törölgesd szépen a hibakódot.

2023. jún. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha szar a katalizátor akkor,hogy ment át a müszakin? Ott is néznek co kibocsátás határértéket.


"Alapjáraton 1-es 2-esben rángat."


Alapjáraton persze, hogy rángat. Ne közlekedj vele alapjáraton.


Jha bocs,csak eddig rángatás nélkül tudtam vele menni alapjáraton is..

Meg ha ezt egy oktatónak mondanád szerintem körbe röhögne.. xd

2023. jún. 2. 14:08
 5/6 Morzsi007 ***** válasza:
Gyújtótrafókat megnézném újra. Biztos kicserélték mindet? Kollégámnál volt hasonló gond.
2023. jún. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyújtótrafókat mondanám én is mozgasd meg egy kicsit fújd be kontakt sprével. Ha az sem akkor még fojtószelepre gondolok mert a mostani benzint főleg a 95-öst nagyon durván higítják már etanollal és elszenesedik majd letapad a fojtószelep.
2023. jún. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!