Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Folyamatban van egy közútivesz...

Folyamatban van egy közútiveszelyeteses bűncselekmény én vagyok a sértett, van kamera felvétel stb, a volt barátom utazott velem, most bosszúból ki akar velem szúrni, lehet hatása az ügynek erre??

Figyelt kérdés
Rám rántotta egy csávó a kormányt, félre kellett huznom nekem is, a mögöttünk jövő felvette lefoglaltak a felvételt engem mint sértett kihallgattak illetve a mögöttem jövő is a volt barátom külföldön dolgozik ritkán van itthon , ezt jeleztem is a kihallgatáson így ot nem hallgatták még ki, most azt írta nekem, ha be is hívják azt fogja mondani h én voltam a hibás én provokáltam ki, és én veszelyeztettem őt. (Pedig sem a felvételen sem a nyomozó nem mondott ilyet a felvétel és a két vallomás alapján) fog számítani hogy o mit mondd? Illetve jelezhetem, hogy harag miatt mondja ezt ? Azért felvételek vannak több tanú is engem igazol csak a mellettem ülő állítana mást, ameddig jóban voltunk egyszer nem mondott ilyet, sőt hónapok óta velem járt autoval.

2023. jún. 3. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2023. jún. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt barátod milyen karakterű figura? Magasság, testalkat, stb? Csak kíváncsi vagyok, hogy milyen gyorsan válik valaki k*rvájává a böriben, miután lecsukják hamis tanúzásért. :D


Kétlem amúgy, csak a pofája nagy. Ha tényleg be meri vállalni, akkor garantálom egyszámjegyű az IQ-ja, hiszen videófelvétel van az esetről.


"azt fogja mondani h én voltam a hibás én provokáltam ki, és én veszelyeztettem őt"


Ezek közül mindkettő totálisan irreleváns.


1. A provokáció miatt nem válsz bűnössé, a bűnös akkor is az, aki valóban szabályt sértett és veszélyeztette a másikat, azaz továbbra is te maradsz a sértett.


2. A sofőr a saját utasát nem veszélyezteti, a jog szerint minden utas saját maga a felelős, amikor beül az autóba. Példa erre a biztonsági öv: nem a sofőrnek kötelessége ráparancsolni az utasra, hogy kösse be magát, hanem az utasnak kell magát bekötnie. Ha elkap titeket a rendőr és nincs bekötve, akkor ő kapja a büntetést, nem a sofőr. Na, hasonló elven elindulva, saját felelősségre ült be az autóba és te nem tartoznál felelősséggel, ha például megsérült volna. Mivel te nem követtél el szabálysértést, ezért te semmilyen módon nem veszélyeztetted őt.

2023. jún. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

"2. A sofőr a saját utasát nem veszélyezteti"


Azért ez jogilag nem teljesen így van.... Ha beül mellém a haverom és 220-al belemegyek egy fába, én túlélem 2 karcolással, ő meghal és én nem kapok semmit? Azért az szép lenne, itt még nem tart az ország :)


A hamis tanúzásban igazad van.

Kb kifogják röhögni így, hogy videófelvétel is van.


Az sem biztos, hogy behívják, hiszen a videófelvétel nagyobb súlyú bizonyíték mint ha valaki emlékezetből mond vissza egy történetet.

2023. jún. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 Oké csak a képletből kifelejtetted azt a picike kis részletet, hogy itt nem a kérdező volt a hibás, így ő az utasát nem veszélyeztette.
2023. jún. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát mostmeg felhívott h nem fogja ezt mondani, de mindeneste én inkább felvettem hangra, hogy meglegyen. Sosem tudom mert egyszerűen nem is beszámítható már, vagy én nem tudom mi lett vele… annyira borzasztó. Közben beszéltem ügyvéddel azt mondta amit a 2 es irt nagyjából. Meg ha annyira veszélyeztetve érezte magát miért nem szállt ki mikor félre álltunk illetve miért jött velem kajalni meg stb, illetve 30 napon belül miért nem jelezte ezt.
2023. jún. 3. 23:51
 6/6 anonim ***** válasza:
4: persze, nem is erre az esetre értettem :)
2023. jún. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!