Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Búgó hang mi lehet?

Búgó hang mi lehet?

Figyelt kérdés

A sebesség növelésével egyre hangosabban hallok egy ritmusos búgó hangot. A szerviz szerint a futómű hibátlan, viszont a gumik régiek, szerintük azok adják a hangot. Lecseréltem a gumikat újra, a hang ugyanúgy megvan. Mi lehet a gond? Bármi ötlet?

Köszönöm!


2023. jún. 3. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Felgyorsítva majd kirakva üresbe megmarad a búgó hang?
2023. jún. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ismerősnek kocsijának is ilyesmi ritmikus, sebességfüggően változó búgó hangaj van, és jövőhéten viszi kerékcsapágy cserére.
2023. jún. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, üresben is megvan a hang.

Kerékcsapágyra gondoltam eleve, de ugye azt mondták, hogy a futóműnek nincs baja, gondolom azt is látták volna.

2023. jún. 3. 17:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Én azért megnézetném mással is. Vagy emeld és forgasd meg a kereket, és ha úgy hallasz bármit is, akkor az biztosan csapágy lesz. Egyébként milyen autó? Mert pl VW konszernnél, vagy olyan pl az 5-ös golf és erre a padlólemezre épülő testvérei, ahogy típushiba a váltóban egy csapágy.
2023. jún. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mitsubishi Lancer 2012


Máshoz is vihetem, bár akkor újra fizetek vizsgálatot.

Arra gondoltam, hogy "garanciában" visszavinném, hogy a gumicserét javasoltátok, erre nem múlt el, nézzétek át újra, hogy hol a hiba.

2023. jún. 3. 18:19
 6/10 anonim ***** válasza:

kinyomott kuplungnál forognak a kerékcsapágyak, féltengelyek, difi, váltó.

Azt sem tudod belőni honnan jön? Mármint előlről vagy hátulról?

2023. jún. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerintem inkább elölről jön, de nem 100%.

Most még annyit sikerült felfedeznem, hogy egy jobbra kanyarodó úton, jobbra tekert kormánnyal felgyorsul és erősödik a hang; balra kanyarodó úton balra tekert kormánnyal lassul és halkul. Ezért gondolom, hogy egy kormányzott keréknél kell lenni a bajnak.


Egyébként, ha mégis kerékcsapágy, miért nem vette észre a szerviz? Ha csak ennyi az egész, hogy felemelem a kereket, megforgatom és hallgatom, és azt mondjátok, hogy én is észre tudom venni, akkor ők miért nem találták meg, pedig értenek hozzá?

2023. jún. 3. 21:24
 8/10 MGéza ***** válasza:
Akkor biza cserélj szerelőt, mert vagy nem értenek hozzá eléggé, vagy szimplán csak nem eléggé lelkiismeretesek.
2023. jún. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Leirasod alapján bal első kerékcsapagy lesz...
2023. jún. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A héten visszaviszem az autót számlával együtt és újra átnézetem, megemlítve kifejezetten a kerékcsapágyakat.

2023. jún. 4. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!