Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Én vagyok a szeretncsétlen...

Én vagyok a szeretncsétlen amiért 30 óra vezetés után nem tudok királyul parkolni egyedül, és néha vannak figyelmetlenségeim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


26 éves vagyok, diplomás. Nem büfészakon végeztem. Jó munkám van, és külföldön kaptam most egy melót, emiatt hamarosan költözöm. Előtte megpróbáltam megcsináni a jogsit itthon. Nagyon lassan megy az egész... Elég szétstresszel az, hogy alig van már időm, és szeretnék még órákat venni... Azt, hogy diplomás vagyok, csak azért írtam, mert az oktatóm nagyon nagyon sokszor jegyzi meg, hogy: A vezetés ám nem olyan dolog, amit könyvből meg lehet tanulni, és rengeteg az olyan diplomás, aki semmihez sem ért, és képtelen megtanulni vezetni, mert csak magolni tudnak az egyetemen. A szakmám amúgy totál gyakorlatias, de az egyetemen valóban summa cum laude végeztem... Vannak gondjaim a parkolással, főleg, mert szeretném megérteni, hogy mikor merre és miért tekerem a kormányt, és az oktatóm szerint egy hülyeség, csak érezni meg látni kell, hogy mit csinálok, és akkor nyomja a szöveget, hogy hiába akarok itt megtanulni valami biztos pontot, ez nem fog összejönni. 30 óra után nem tudom, hogy baj-e, hogy nekem nem f-sza minden. Vannak bizonytalanságaim. És nem értem emiatt miért piszkál. Vagy ténylegesen ennek simán kellene már mennie? Amikor forgalomban kell menni, az egészen okés, néha-néha van, hogy benézek egy-két dolgot, néha nem tudok eldönteni dolgokat, hogy mondjuk valaki elé még beférek-e... Ilyenkor én inkább várakoznék még, de az oktató mindig nyomja, hogy menjünk, menjünk... Összességében nem tartom magam akkora nyomoréknak, de mikor ilyeneket mond nekem, eléggé rosszul érzem magam. Főleg, hogy dicséret, na az sosem hagyja el a száját. De ezt már nem is várom tőle...


2023. jún. 3. 17:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Az oktatód érzelmi bántalmazó, másikat kellene keresni. Nem gond, hogy még itt tartasz, miért lenne? Mindenki más. Rengeteg rutin kell hozzá, miután sikeres vizsgát teszel, akkor is menni kell gyakorolni. Nem függ az egyetemtől, hogyan mondhat valaki ilyet? Eszem megáll.
2023. jún. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%

Diplomás, nem büfészak, talán ha nem így kezdenél valamit, aminek semmi köze a diplomához és a végzettségedhez, nem tekintene bárki egy ótvar nagy bunkónak.

"Néha-néha van, hogy benézek pár dolgot" - na, nyugodj meg, sokkal többet nézel be, csak a környezeted korrigál helyetted. Ha te már tudod, hogy benézel pár dolgot, az régen rossz. Tudod, mennyi hülye van az utakon, akik miatt őket és másokat az értelmes emberek mentenek meg? Nem kell még egy.

Amúgy meg ne stresszeljél a vezetésen, ott ül melletted az oktató, diktálja az útvonalat, ismerős úton mész, a forgalmi vizsgán ráadásul az útvonal diktálásán kívül bele se pofázik senki semmibe, nem csicsereg anyád-apád-tesód-kutyád, és még ha meg is ölsz valakit, nem a te felelősséged. Nincsenek a volán mögött stresszmentesebb pillanatok, mint az oktatóval töltött órák, annál csak egy jobb helyzet van, maga a vizsga. Utána viszont majd ömlik a sz*r, szóval ha nem készségszintű abszolválni a feladatokat, akkor megszívtad.


Amúgy nem, nem kell simán mennie, kettőt lehet korrigálni vizsgán is, de ezzel a hozzáállással nem elég a két korrekció. Az meg, hogy dicséret nem hagyja el a száját, hát akkor menjél más oktatóhoz. Nekem meg olyanok a szüleim (akiket imádok), hogy konkrétan kiidegel, ha bármilyen témában bármilyen engem oktató dicsérget meg megerősít. Nálam az az alapszint, hogy nem kell leszidni. Ha ennyire hópihe pillangó vagy, hogy puszit kell kapnod azért, mert pukiztál egyet, akkor keress olyan oktatót, aki ezt megteszi, megszoksz vagy megszöksz. De ha ennyire a lelkedre veszel minden valós meg képzelt dolgot is, akkor előbb egy idegrendszeri vizsgálatot javasolnék, hogy kell-e neked autót vezetni.

2023. jún. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Figyi második: Nagyon örülök neki, hogy te tökéletes vagy, és bárcsak felérhetnék a te szintedre! Annyira jó lehet hibák nélkül létezni. Ha ilyeneket gondolsz magadról, hogy: "Nálam az az alapszint, hogy nem kell leszidni", akkor vajon ki is a kettőnk közül az ótvar bunkó?


Semmit sem tudsz rólam, semmit sem tudsz arról, hogy mit csinálok, milyen ember vagyok, te kb. 15 mondat alapján ítéltél, de olyan mélységesen, hogy eszem megáll. A válaszodből aggesszió sugárzik, és semmi több.


Mondjuk szerintem nem gond, hogy nem hajtok mindenki elég orrba szájba, és inkább kivárom a sorom. Az meg, hogy ki menti meg kinek az életét, inkább nem is kommentálom.

2023. jún. 3. 18:12
 4/25 anonim ***** válasza:
34%

#3 Ki mondta, hogy én tökéletes vagyok? Olvasol is, vagy csak írsz?

Azt mondtam, hogy egy ótvar bunkó vagy. Egy szóval nem mondtam, hogy én ne lennék az. Gondolom valami műszaki emberke lehetsz, ha nem büfészakot végeztél és diplomás vagy, de nem a BME-n végeztél, mert azt büszkén kiírtad volna. :D Ebből eredőleg én okosabb is és bunkóbb is vagyok, lehetek nálad. Ennyi.


Amúgy meg annyit tudok rólad, amit baromi felesleges bőszavúsággal leírtál ebben a kérdésben. Hát én kérek bocsánatot, hogy végigolvastam és reagáltam. Csak tudnám, minek kérdezel, ha aztán amikor még csak két választ kapsz, már kifogásolod az egyiket. Akkor a f*szért kérdezel, ha amúgy már te kitaláltad a választ?

2023. jún. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
51%
#3 Amúgy azt sem értem, mi az, hogy nem hajtasz mindenki elé orrba-szájba, amikor a kérdésed a parkolásról szólt. Ami ugye rutin kérdése, régen erre volt rutin vizsga, ami azt jelentette, hogy amikor 8 órát töltött valaki a volán mögött, akkor azért mennie kellett a manővernek. Értem én, hogy talán ki sem vittek rutinpályára és az órák többségében nem látsz parkolót, de igen, 30 óra után balf*szul parkolni gáz. Viszont forgalmi vizsgán elég lesz egyszer félig balf*szul parkolni, aztán friss jogsival majd kimehetsz a tescóhoz és gyakorolhatsz egész hétvégén. Tehát megint csak nem értem, hogy mi a kérdés, szerintem csak ventillálsz és kiakadsz arra, aki esetleg nem olyan szendeszemű sértődékeny őzike, mint te. Igen, nekem mire meglett a jogsim nem volt gondom a parkolással, pedig Yarisszal tanultam és nagyobb volt a családi autó. Nem volt hibátlan eleinte, de nem hisztiztem ennyit. 26 óra után simán levizsgáztam.
2023. jún. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Aha, igen, gondolatolvasó is vagy :DDD Marhára nem vagyok műszaki ember. Viszont te erősen egoista.
2023. jún. 3. 18:26
 7/25 anonim ***** válasza:
50%
Mert ugye az pszichológus által kezelendő, hogy neked rosszul esik, ha nem dicsérnek. Persze, jó, ha ilyen túltámogató közegben nőttél fel, minden szülőd és tanárod így viselkedett veled, de basszus, huszonéves vagy. Elvégeztél egy nem büfészak egyetemet. Ott minden tanár kedves volt? Annyit nem tanultál még meg, hogy nem fog mindenki megdicsérni minden alkalommal, amikor nem rontasz el valamit? (Főleg vezetés közben, amikor könnyen meghalnak emberek, ha elrontasz valamit. Nem tökéletességről van itt szó, hanem arról, hogy ahogy beszélsz, te kb. egy közveszélyes őrült vagy.)
2023. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

"néha nem tudok eldönteni dolgokat, hogy mondjuk valaki elé még beférek-e... Ilyenkor én inkább várakoznék még, de az oktató mindig nyomja, hogy menjünk, menjünk..."


És te amúgy olvasni tudsz? :) Mint, hogy figyelmetlenség, én ilyenekre gondoltam. Mert hogy ez az oktatóm szerint az.

2023. jún. 3. 18:29
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
#9 Csak ugye ebből kéne tanulni. Szerinted nem férsz be. Oktató szerint igen. Szerinted kinek van hozzá több érzéke és szeme? Ilyenkor kéne esetleg regisztrálni az agytekervényekbe, hogy "igen, ez az a szituáció, amikor még beférek".
2023. jún. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Ja, mert minden más ami nem mérnök az büfészak? :D Érdekes, remélem egyszer találkozunk. De elég, ha csak egy hozzám hasonlóval, és majd visszakapod a kedvességet és megértést, amit itt tanúsítasz.


És arra nem gondolsz, hogy vannak emberek, akiket mondjuk gimnáziumban, vagy általános iskolában aláztak porig, és emiatt vannak problémáik?


De elárulom, hogy kb ha 5 órát gyakoroltuk a parkolást. Nem 30-at. Mert hogy forgalomban mentünk. Viszont 30 után van a vizsga. Ez van.

2023. jún. 3. 18:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!