Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tehetnék, hogy ne féljek...

Mit tehetnék, hogy ne féljek ennyire a vezetéstől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most tanulok vezetni, közeledik a vizsgám… nem annyira éreztem a dolgot még biztosnak, de az oktató szerint próbáljuk meg. Az a helyzet, hogy nagy félek a vezetéstől. Viszont a munkám miatt jó lenne ha lenne egy jogsim, szóval szeretném. Tudom, hogy nem a vezetésoktatás alatt fogok megtanulni rutinosan vezetni, mert ehhez sok tapasztalat kell, de úgy érzem már most sok a problémám a bizonytalanság miatt. Alapvetően olyan ember vagyok, aki szeret mindent a lehető legjobban bebiztosítani, szóval egy feladatot is úgy szoktam megoldani, hogy vész esetére legyen b és c tervem is. Tudom, hogy sajnos a vezetés nem ilyen, nem tudom az egészet kontrollálni, legfeljebb a saját részemet belőle. Sokszor félek sávot váltani. És nyilván nagyon gyorsan történik minden. Ezeket a dolgaimat feltétlen el kellene engednem, de nem tudom hogyan. Van valakinek tanácsa?


2023. jún. 4. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Ne vezess, nincs rá senkinek szüksége.
2023. jún. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Gondolj bele, milyen jó, hogy nem CE jogsit csinálsz, és jövő héten már 30 tonna hidrogént kell vinned hollandiába.
2023. jún. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Pszichoterápia?
2023. jún. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Én emiatt el sem merem kezdeni, pedig nagyon fontos lenne, hogy legyen jogsim :(
2023. jún. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Akkor hagyd abba. Az úton kételynek helye nincs.
2023. jún. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
2 feles vezetés előtt. Megnyugtat, ellazít.
2023. jún. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Sokszor nincs jó döntés csak kevésbé rossz és jó reflexek is kellenek, hogy hirtelen tudj reagálni dolgokra. Próbáld meg.
2023. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Jó előre kezdd el a sávváltást, ennyi. Persze a belső sávban meg arra kell nagyon figyelni, hogy pl. ki kanyarodik majd ki balra, közben meg ott vannak a lámpák is.
2023. jún. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem bízz az oktatódban. Ő látja, hogy jól csinálod, nem érdeke a bukott vizsga. Sokkal jobb ez a próbáljuk meg hozzáállás, mint amit az enyém csinál: lassan 50 óránál még folyton belenyúl a pedálokba, mert nem úgy csinálom, ahogy neki tetszik. És hiába mondom, hogy így sose tanulom meg, vagy nem érti, vagy nem érdekli.

Én ettől érzem magam ennyire bizonytalannak, hogy folyton az van bennem, hogy egyedül nem menne.

2023. jún. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Sokszor félek sávot váltani. És nyilván nagyon gyorsan történik minden."

Hát a vezetés semmiféleképpen nem arról szól, hogy 2 napig tervezzük a b és c verziót. A nagysebességű döntéshozatal a sok gyakorlás által jön meg. Gyakorolj!

2023. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!