Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megvegyem ezt az...

Szerintetek megvegyem ezt az autót?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Dilemmában vagyok. Van egy 30 éves kis autócskám (első), amivel nincs semmi baj. Tehát cserére nincs szükségem. Viszont lenne egy lehetősegem lecserélni. 2,5 millióért egy közeli ismerősöm autóját el tudnám hozni. Első tulaj, 10 éves autó kifogástalan állapotban. Egy megbízható távolkeleti kisautó.


A nettő béred 3-6 szorosa szabályba is beleférek. Úgy vagyok vele, hogy 23 évesen most ha ezt leakasztanám, akkor egy 6-7 évre megvagyok autóval elég olcsón. Csupán a fukarság mondja azt, hogy a megtakarításaim majdnem egészét lehet nem kellene elverni mert még igazaból elvagyok az első autómmal.

Kicsit hiúsag, kicsit mégis egy reálisan jó deal lenne.


Ti mit tennétek? Alapesetben az autó árát ~1év alatt meg tudom ismét spórolni.



2023. jún. 5. 21:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%
Hát ez rajtad múlik. Én most vettem magamnak 4 és fél millióért egy sportosabb autót. Van mellette munkába járos ami nem eszik 14l-ert 100km-e :D nem bántam meg mert hétvégén meg meló után is örömmel veszem elő otthon aztán teszem vele a tisztelet köröket meg ilyenek :D meg hát a megjelenés is más mikor kiszállok egy olyanból 😂 én 24 vagyok kb fél év alatt kerestem meg rá a pénzem szóval azt mondom ha megteheted miért ne? 1x vagyunk fiatalok az idő elszál mint a villám olyan gyorsan.
2023. jún. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
100%
Ha hosszú távra gondolkodsz akkor érdemes szerintem lecserélned. Van rá pénzed, a leírások alapján nem is a kenyérre valót veszi el. 6-7 évre lesz egy tök jó kocsid, amiből még lehet 10 év is lesz. A mostani autód meg szerintem nem fogja már addig húzni, mint az újabb.
2023. jún. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
KIA Ceed? Ha igen, ne vegyél 10 éves Ceedet. Ha Ceedről van szó, leírom miért ne.
2023. jún. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Kiat ne vegyél. Volt munkatársan megvette kereskedésből 3. Napon beállt a motor rajta.. utána hetekig írogatott az ügyvéde a kereskedőnek meg javítgatták a kocsit neki ezerrel mire tényleg használható is lett. Azt még a kereskedőnek állt feljebb XD emlékszem ilyet írtak neki hogy megcsináltak a kocsit de számlát nem tudnak adni de a javítási költség felét állja ő ami 500 ezer ft 😂😂 ott mondtam neki hogy fogadj ügyvédet azt majd ő le rendezi a többit és úgy is lett 😂
2023. jún. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Ahogy utolsó írja, meg a 30 éves kisautód 80x több távot elmegy majd alattad hiba nélkül.

Csodálom, hogy a gyk-s 500-ért biciklit horda még nem írt ide amiatt.

Autóknál ez a jó drágán veszek valami újat, biztos jó lesz sokáig qrvára nem működik....hacsak tényleg nem valami ritka típust fogsz ki, ami még a régi időket idézi.

Igen, ismerős is most vett egy alumínium motoros kia-t németben, hitelből, én már fogom a fejem, mikor hullik szét alatta bármelyik pillanatban.

Inkább spórolj, nem tudni, mit hoz a jövő. :(

2023. jún. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

3asnak igeny egy 10 eves ceed.


A legfőbb indok a vásálásra a bizalom lenne. Első tulaj, végig szakszervíz, vezetett szervizkönyv.

2023. jún. 6. 05:42
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd meg. Felesleges ha a régi megy.

Nem tudom a mai árakat de léteznek hondak, toyotak, nem normális aki kiat vesz

2023. jún. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
100%

Az hogy valakinek van egy rossz tapasztalata bele nem azt jelenti, hogy mindegyik kocsi rossz.

Én elsőnek egy autószerelőt kérdeznék meg, hogy milyen arányban visznek hozzá ilyen autókat és mi szokott lenni velük általában a gond.

(én így választottam)

2023. jún. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
A típus feltérképezése meg fog történni. Meg családban van is szakember. Meg nem aktuális az eladás, van időm elgondolkodni.
2023. jún. 6. 08:02
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért írtam hogy ne vegyél Ceed-et, mert ezek relatíve új típusok a hazai piacon. Tök jó autó a Ceed, jó ár/érték, megbízható. Mindenki ezt szajkózta a 2010-es években. Az első Ceed-ek 2007-2008. környékén kerültek itthon értékesítésre. Majdnem én is vettem egyet pár éve. Az autós szakma, a felhasználók, az autós újságírás, mindenki tényleg jó véleménnyel volt róla. Az első Ceedet akkor kezdték el tervezni, mikor a legtöbb típusból már legalább 1, de inkább a 2. generáció rég piacon volt. Fordot, PSA konszern autókat, Volvot, Volkswagen konszernt, Toyotát, stb. olyan motorokkal, illetve olyan motorok ráncfelvarrott típusaival szerelték amik mondhatni kiforrott motorok, azaz volt egy alap amire építettek és terveztek. Továbbá ezeknek a gyártóknak volt már egy kialakult beszállítói hálózatuk, több évtizedes együttműködés alatt kitapasztalták hogy melyik beszállító milyen minőséget gyárt. Így hülyén fogalmazva tudtad, hogy mit veszel a pénzedért ha ilyen autót vettél.


A KIA Ceedet még csak most kezdjük megismerni, most érnek el az első autók a 15 éves kor környékére. Ezek nem olyanok mint egy Golf vagy C4 vagy Focus, egyszerűen más autógyártási filózófiában született az alap. Az a közvélemény a Ceed-ről ami mondjuk úgy 5-6 évvel ezelőttig erősen tartotta magát, erősen inog. Ezeket az autókát 2-300 ezer km-re tervezték, meg 10-15 évre. Mondhatni a távolkeleti népautó piacot célozta vele a gyártó, amit a felhasználónak van pénze x indőnként lecserélni. Nem úgy népautó, hogy komolyabb meghibásodás nélkül elszaladsz vele 5-6-700 ezret mint egy Golffal.


Az 1.4 benzinmotort amit a Ceed-be raktak, az egyik legmegbízhatóbb benzinmotornak tartották egykoron. Tényleg nem volt velük baj. Egy közvetlen kollégámnak a 4-ből 3 hengerben átégett a dugattyú 120km/h-ás monoton autópályatempónál. Motorcsere. Tavaly hívtak egy kis dízellel kapcsolatban, hajtókarcsapágyas lett a motor, egyik pillanatról a másikra megette a hajtókarcsapágyat.


Inkább 2-3 autómentővel beszélj arról, hogy milyen autó a Ceed. Az, hogy a családban van autószerelő, aki egy bizonyos térségben tevékenykedik és néha talán bekerül hozzá egy Ceed, egy bizonyos hibával, nem reprezentatív az autó minőségét illetően.


Összegezve, bármit vehetsz a 2012-2014-es korosztályból, csak Ceed-et ne. A most 15 éves autók elérik tervezett futásteljesítményüket, a most 10 éves autók még elmennek pár évig, de 10-en éves együttműködésre ne számíts. Ha veszel egy 10 éves Focus-t az még lehet hogy valóban elmegy alattad 10 évet, sőt valószínű. Csak egy példa a Focus, sok más típust is ide lehetne írni.

2023. jún. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!