Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorkód 1 karakterben eltér,...

Motorkód 1 karakterben eltér, probléma?

Figyelt kérdés

Múlt héten vásároltam egy autót. Az adott típus gyárilag 123abc és 123abc4 motorkódú motorral van szerelve. Az autóban 123abc motor van, ezzel nincs probléma, az említett motor 125kW teljesítményű.

Az autót 2019-ben honosították, és már a honosítás alkalmával 123abc2 motorkód került a forgalmiba. Ezt a motort a gyártó az adott típusba nem tette bele. A lökettérfogat megyegyezik, viszont ennek az 123abc2 motornak a teljesítménye csak 105kW. A forgalmiban viszont a teljesítmény adat jó, oda 125kW van írva.


Röviden, a forgalmiba más motorkód került, egy olyan motoré amit az adott autóba sosem rakott a gyártó. Viszont fizikailag a motor ami az autóban van, típus azonos, illetve a többi adat (teljesítmény) is az autóban lévő motorhoz passzol.


Elvittem eredetvizsgára, a motorkódhoz beírták azt ami az előző forgalmiban volt, azaz nem a megfelelőt. Tulajdonképpen meg sem nézték, ma vettem észre, hogy a motorkód olvashatatlanul koszos volt. Nehezen hozzáférhető, nyilván nem akartak vele killódni, így nem vették észre, sem most sem a honosításnál.


Ilyen esetben mi a teendő? El lehet vinni egy másik vizsgaállomásra az autót, és megkérni hogy állítsanak ki egy új hatósági bizonyítványt a helyes motorkóddal, majd igényelhetek egy új forgalmit? Esetleg ha módosul a motorkód a forgalmiban (rosszról helyesre), azt külön engedélyeztetni kell?


Sajnos a vásárlás előtt figyelmetlen voltam, nem vettem észre hogy az említett motorkódot nem tette a gyártó az adott típusba, így elhoztam, átírattam.



#autó #gépjármű átírás #eredetvizsga #motorkód #hibás motorkód #hatósági bizonítvány
2023. jún. 5. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Következő műszakin jelezd.
2023. jún. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Arra van mód, hogy a helyes motorkód bekerüljön a forgalmiba és a gépjármű nyilvántartásba? Azért örülnék ennek, mert jelen helyzetben tulajdonképpen nem érvényes a forgalmi és az autó eladhatatlan.

Esetleg vigyem vissza a kereskedőhöz, hogy érvénytelen motorkóddal, azaz érvénytelen forgalmival adta el nekem az autót? Az a baj van már egy eredetvizsga ami az én tulajdonjogom alatt készült.

2023. jún. 5. 23:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Műszakin javítják, bekerül a rendszerbe.

A forgalmid eladáskor lényegtelen.

2023. jún. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ááá semmi gond, elvégre ha elírsz 1 karaktert a jelszavadban ugyanúgy beenged a rendszer, ugye!? Mit számít az...
2023. jún. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A kerdesem inkabb arra iranyult, hogy lehet bevinni a helses motorkodot a nyilvantartasba, kifejtettem. Ettol fuggetlenul koszonom a felemelest.


#1-3 Koszonom az infot.

2023. jún. 6. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!