Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Insignia olajnyomás...

Slapec19 kérdése:

Opel Insignia olajnyomás probléma csak és kizárólag 2750-es fordulaton pár másodperig. Mitől lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy 2009-es Opel Insignia 2.8l V6 turbó benzines autóm. Ha az autó bemelegszik üzemi hőfokra 2750-es fordulaton ég az olajlámpa, de csak 2-3 másodpercig. Ha elveszem vagy rálépek a gázpedálra az említett fordulatnál akkor megszünik, hidegen ezt 2500-as fordulatnál már csinálja, ezért nem is megyek 2000-es fordulat felé, meg nem is járok vele ha nem muszáj, dehát ezzel van egy. Az olajat 10ezrenként cserélem, biztos ami biztos. Kb másfél hónapja produkálta ezt a tünetet először és azóta is megvan a probléma. Németországban élek és itt 3 szerelőnél is jártam, az első le se sza...ta, a másodiknál 3-szor is voltam, de ő csak kiolvasta és azt mondta, hogy az olajpumpa biztos nem, szerinte olaj szenzor, de ő nem cseréli ki, mert nem biztos. Őt is kerülöm nagy ívben. A 3. szerelő a környéken a legjobbnak számító opel szakértő. 3 hétig volt nála az autó, mert szabin voltam és mondtam neki, hogy csak legyen jó a kocsi, nem érdekel meddig tart. 3 hét múlva hív, hogy 95%, hogy az olajpumpa a rossz, de ő nem tudja megcsinálni. Már arra gondoltam nekiállok én, de se hely, se idő, se kiindulási pont.

Ez a kérdés nem csak erre a márkára, típusra vonatkozik. Ha valakinek volt már ilyen problémája, hogy csak egy adott fordulaton villant fel az "olajlámpa", Annak és persze Mindenkinek a válaszát megköszönném.



#olajnyomás #Insignia #olajpumpa #Olajnyomás szenzor
2023. jún. 6. 02:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is olajszivattyúra gyanakodnék.


Először is, az olajnyomás gomba nem igazán az üzemi nyomásra van bekalibrálva, tehát leginkább akkor jelez, amikor nulla, vagy legalábbis közel nulla a nyomás, szóval csak azért, mert más fordulatokon nem jelez, az nem azt jelenti, hogy máskor megfelelő a nyomás. Lehet, hogy máskor is alacsonyabb a kelleténél.


Másrészt, ezt a motort nem ismerem, soha nem is láttam, semmi ismeretem nincsen, viszont a hasonló korú sor4-es Opel motorok olajpumpái nem a legerősebbek, hajlamos kikopni. Az egészséges olajcsere tulajdonképpen nullára redukálja a hibalehetőséget, amit te tartasz is, de gondolom nem szalonból hoztad, hanem használtan vetted, így semmi garancia nincs rá, hogy az előző tulaj nem hanyagolta el. Ha ezekben a V6-osokban is hasonló megoldású az olajszivattyú, akkor könnyen lehet, hogy az a baj.


Amelyik kiolvasta, annak nem volt annyi esze, hogy élő adatban nézzen olajnyomást? V-motoroknál általában mindkét hengersornak külön olajnyomás gombája van, a kettőt együtt kellene figyelni, ha mindkettő alacsony értéket mutat, akkor nyilvánvalóan nem a szenzor a rossz.


Jársz haza Magyarországra? Tudom furcsán hangozhat, hogy tiktokról mondok nevet, de amit látok tőle, az alapján kellően ügyes embereknek tartom, szóval esetleg felkereshetnéd Domoszlai Dávidot (idsjarmu.hu), motordiagnosztikában ügyes a csávó. Már ha helyben nem találsz értelmes embert.

2023. jún. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet igazuk van a szerelőknek, mert amíg nem tudják mi a baja addig nem akar neki fogni csak azért hogy átverjen és jó sok pénzért nem lesz megjavítva.

De amiket leírtak lehetnek azok is, meg lehet a főtengely mozdul meg hossz irányba és akkor elmegy az olajnyomás.

Tehát ez nagyon csak találgatás aki neki fog.

2023. jún. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Lassan 3 éve van meg az autó 161ezer kilómézer van benne, én kb 30ezret mentem vele. 3-szor cseréltem olajat, szűrőt. Én is azt gondoltam, hogy ezt menet közben kéne kiolvasni, de ez nem történt meg sajnos, nem is fűztem sok reményt a szerelőkhöz. Nem merek elindulni Magyarországra vele, pedig ott lenne szerelő, akivel beszéltem is, de ő is azt mondta, hogy ezt neki úgy kéne megnéznie, amikor az autó megy ezen a bizonyos 2750-es fordulaton.


Lehetséges, hogy 2750-nél nyitnia kellene valaminek az olajtérben, ami esetleg el van dugulva? A Saab-nak volt olyan autója amit pont ilyen motorral szereltek, de ott se találtam hasonló problémát ezzel kapcsolatban. Az olajpumpa egyébként olyan 200 euró környékén mozog, de az utolsó szerelő szerint a kiszerelése kb 8-10 órát vesz igénybe, amin csak röhögni tudtam, főleg a 80 eurós óra béren.

2023. jún. 6. 13:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Általában hideg motornál villan fel a lámpa + hibaüzenet (alacsony olajnyomás). Később alapjáraton folyamatosan alacsony marad az olajnyomás.

Insignia olajnyomás érzékelője sajnos 0.4 bar alatt jelez be, és ez már túl késő, 90%-ban már kuka a csapágyazás.

Érdekes szerelők vannak arra felé, az egyik szerelő műszerrel megmérhette volna a tényleges olajnyomást és nem találgatnak össze-vissza. 2009-es A Insignia, ennél nem lehet OBD-n keresztül előhívni a pillanatnyi olajnyomás értéket. Csak annyi infót lehet belőle kiszedni: van nyomás vagy nincs nyomás.

2023. jún. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4#-es a válaszodat. Azóta volt az autó még egy nagy autó szerelőnél aki 9 évig az opelnél dolgozott, de ő is csak a hibakódokat olvasta ki szerintem, hátszéllel csak 20 euróba került. Ő csak annyit mondott, hogy nézegessem az olajszintet. Komolyan mondom röhej. Igen hidegen korábban villan fel a hiba, viszont melegen csak 2750 körül! Mi történik ekkor?
2023. júl. 18. 00:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Olajpumpatömítés. 2750-nél lehet az a pont amikor már annyira felhabosodik a motorolaj, hogy megszűnik az olajnyomás.

https://www.youtube.com/watch?v=WAo5ODRTx-c

2023. júl. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!