Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire utalhat a fekete füst...

Mire utalhat a fekete füst 1.9 pdtdi motornál (BRB)?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy Audi A4 1.9 pdtdi-t és a vásárlást követően nagyon kormolt az autó amikor hazaindultam vele, mire hazaértem (kb 130km) már negyedére csökkent a korommennyiség, csak egyes és kettes fokozatban csinálja kezdeti gyorsításnál, alapjáraton illetve alap tempónál nyoma sincs a koromnak, ez normális vagy utalhat valamilyen hibára?

2023. jún. 6. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal turbónyomást szokták felhúzni, akkor van,hogy kormol gyorsításkor. Meg valószínűleg érdemes volna a befecskendezőket bevizsgáltatni.
2023. jún. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fekete füst annak a jele, hogy túl sok üzemanyagot kap a levegőmennyiséghez képest. Ezt nagyon sokminden okozhatja ezeknél az autóknál, de a legelső amit illik ilyenkor megnézni az a turbó állapota.
2023. jún. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Charm-ra.
2023. jún. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, fel fogom tárni a problémát! Akitől vásároltam említette, hogy elég sokat állt az autó (több mint fél évet) de szerintem ennyi lerakódás ilyen táv után már kitisztult volna. Egyébként azóta mentem vele még 130km-t és valóban egyre kevesebb a fekete füst, a turbó nagyon jól húz kb 1500-as fordulatnál kapcsol.
2023. jún. 9. 10:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!